دکتر حراجی در جمع دانشگاهیان دانشکده دندانپزشکی خبر داد

ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال در دانشگاه آزاد اسلامی

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۴ کد : ۱۰۷۹ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۴۸
رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: ۱۷ درصد فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران هستند.
ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر افشین حراجی رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در جلسه دیدار با دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و مدیران این واحد که صبح امروز با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به تاریخچه تأسیس و فعالیت‌های این دانشکده، گفت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران شهریور 1365 تأسیس شد و هفتمین دانشکده دندانپزشکی کشور و اولین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه این دانشکده 15 هزار و 200 مترمربع فضای آموزشی، اداری، درمانی و رفاهی در اختیار دارد، تصریح کرد: بر این اساس سرانه هر دانشجو 20 مترمربع است.

دکتر حراجی با بیان اینکه این دانشکده دارای 156 عضو هیأت علمی است، گفت: نسبت استاد به دانشجو در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران یک به 7.6 است و این دانشکده در 33 سال فعالیت خود، 6هزار و 100 فارغ‌التحصیل دکتری حرفه‌ای، 255 فارغ‌التحصیل دکتری تخصصی و 2 فلوشیپ، هزار و 65 فارغ‌التحصیل کاردانی پروتز، 530 فارغ‌التحصیل پرستاری دندان، 130 فارغ‌التحصیل کاردانی بهداشت دهان و 61 فارغ‌التحصیل کارشناسی ناپیوسته دندانپزشکی، تربیت کرده که شامل 17درصد کل فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور است.

وی با بیان اینکه از سال 1372 تاکنون 520 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در آزمون دستیاری پذیرفته شده‌اند، اظهار داشت: این دانشکده موفقیت های بسیاری به دست آورده است. براساس نظام رتبه‌بندی شانگهای، رتبه دوم کشوری و رتبه بین 200 تا 300 جهانی را از آن خود کرده است. 25 ثبت اختراع و انتشار مقالات متعدد در مجلات معتبر علمی و پژوهشی داخلی و خارجی، از دیگر افتخارات این دانشکده است.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به خدمات درمانی این دانشکده، تصریح کرد: این دانشکده با در اختیار داشتن 320 یونیت دندانپزشکی در کلینیک ویژه و بخش های مختلف، سالانه حدود 80هزار بیمار را پذیرش و درمان می کند.

دکتر حراجی در پایان اظهار داشت: راه‌اندازی دوره های فوق تخصصی و مرکز ترمیم ضایعات شکاف کام و لب در بیمارستان فرهیختگان، برنامه‌ریزی برای اجرای سایت جدید دانشکده و گسترش فضای فیزیکی تا رسیدن به استانداردهای مصوب وزارت بهداشت و حرکت به سوی ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال، ازجمله برنامه های پیش روی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران است.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر حراجی دانشکده دندانپزشکی


نظر شما :