دانشگاه آزاد در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون همکاری فعال دارد

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۴ کد : ۱۱۰۲ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۳۴
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر همکاری این دانشگاه در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر بر همکاری فعال این دانشگاه در «اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون» تأکید و دستورالعمل آن را به رؤسای استانی، واحدهای جامع مستقل، واحدها و مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل بر بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی در گستره جغرافیایی کشور در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون و همکاری شایسته واحدهای دانشگاهی این دانشگاه در اجرای طرح تأکید شده است.

این طرح از تاریخ ۱۷ خرداد تا ۱۸ تیر سال جاری توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سایر نهادها، با هدف غربالگری بیماران و ارتقای سلامت در حال اجراست.

گفتنی است، فشارخون بالا در سطح اول پیشگیری، اهمیت زیادی دارد و روش‌های سبک زندگی سالم تا حد زیادی از بروز آن پیشگیری می‌کند. فشارخون بالا به‌عنوان بیماری خاموش در جامعه گسترش‌یافته و عاملی برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم است. این بیماری می‌تواند در بیماری‌های شایعی ازجمله حملات قلبی، سکته‌های مغزی و معلولیت‌های مختلف نقش داشته باشد.

شناسایی و پیگیری به‌موقع مبتلایان به این بیماری‌ها می‌تواند روند پیشرفت بیماری را کند و زندگی هزاران نفر را نجات دهد و در هزینه‌های مربوط به‌سلامت صرفه‌جویی کند.

این طرح به‌صورت رایگان انجام می‌شود و کلیه افراد ۳۰ سال و بالاتر، همه بیماران کلیوی و زنان باردار در هر سنی، گروه‌های هدف این طرح هستند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر محسن نفر طرح ملی بسیج کنترل فشار خون


نظر شما :