حضور استادان و دانشجویان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دردهمین همایش داروسازی بالینی ایران

۰۲ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۶ کد : ۱۱۱۲ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۴۹
استادان و دانشجویان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در دهمین همایش داروسازی بالینی ایران حضور فعال داشتند.
حضور استادان و دانشجویان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دردهمین همایش داروسازی بالینی ایران

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر مهدی رجبی، عضو هیات علمی و مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از حضور جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با موضوع اصلی همایش «دارودرمانی شخصی شده» خبر داد.

وی گفت: همایش داروسازی بالینی ایران در راستای آموزش و پژوهش دارودرمانی شخصی بود که در این همایش ۴۹ نشست تخصصی و ۵۰ سخنرانی در قالب هشت نشست جامع و ۳۴ کارگاه عمومی که متخصصان داروسازی بالینی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران نیز در آن حضور داشتند، برگزار شد.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران اظهار کرد: فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه آزاد  در سراسر ایران که در کنار استادان و بزرگان با هدف تعالی مراقبت های دارودرمانی در بیماران سرپایی و بستری، بر اعتلای خدمت رسانی به بیماران اهتمام می ورزند، مشغول به فعالیت هستند و نیاز به حمایت های بیشتری از سوی استادان بزرگ علوم دارویی دارند.

وی افزود: دارودرمانی محور اصلی همایش و موضوع الگوی صحیح مصرف دارو نیز در این همایش مورد بحث بود که از بین مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش 138 مقاله برای ارائه به صورت پوستر و 24 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی پذیرفته شده است.  

دکتر رجبی از مراقبت های دارویی، داروسازی بیمارستانی، مطالعه فارماکواکونومی، اثربخشی مداخلات داروساز، فارماکوکینتیک و فارماکودینامیک، الگوی مصرف داروها، خدمات نوین داروسازی، مطالعات کارآزمایی بالینی، مطالعات فارماکواپیدمیولوژی و ایمنی عوارض دارویی و فارماکوویژیلاتس به عنوان محورهای آموزشی و پژوهشی این همایش نام برد.

عضو هیات علمی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بیان داشت: در همایش داروسازی بالینی ایران  نقش داروسازان در تجویز دارو برای بیمار و جایگاه ویژه آن،  وضعیت مصرف دارو، قطع دارو بدون اطلاع و آگاهی و قیمت دارو  بررسی شد .

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش اظهار کرد: جمعی از استادان و دانشجویان دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با ارسال مقالات در بخش های مختلف و نیز به عنوان کادر اجرایی همایش حضور فعال داشتند.

شایان ذکر است همایش داروسازی بالینی ایران با امتیاز بازآموزی از 29 تا 31 تیرماه در سالن همایش های رازی برگزار شد.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهرانهمایش داروسازی بالینیدانشکده داروسازی و علوم دارویی


( ۱ )

نظر شما :