افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی منوط به اخذ مصوبات یا فراهم سازی امکانات جدید است

۲۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۱۵۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۳۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی درصورت فراهم کردن امکانات و گرفتن مصوبات جدید افزایش پیدا می‌کند.

دکتر سید علی ابطحی رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو درباره ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی بیان کرد: تعیین ظرفیت‌های دانشگاه براساس ظرفیت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته هم ذکر می‌شود.

دکتر ابطحی اظهار داشت: ظرفیت‌های پذیرش دانشجویان برای امسال همانند سال گذشته است مگر آنکه امکانات جدیدی فراهم یا مصوبات جدیدی برای علوم پزشکی تهران و شهر تهران اخذ شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی ادامه داد: در واحد‌های شهرستان‌ها برای ظرفیت سازی، امکانات خوبی در حال فراهم سازی است که در تلاش هستیم براساس نقشه راه و آمایش سرزمینی موجود و الزامات وزارتخانه بتوانیم مجوز‌های جدید بگیریم.

وی درباره تامین تجهیزات دانشگاه‌ها عنوان کرد: یقینا نوسانات ارزی کشور از سال گذشته تاکنون روی خرید تجهیزات ما اثرگذار بوده است، اما ما مجبور هستیم وسایل اتاق‌های عمل یا دندانپزشکی را با همین شرایط فراهم کنیم.

دکتر ابطحی با بیان اینکه تاکنون خرید‌های خوبی برای دانشکده دندانپزشکی شده است، گفت: با این خرید‌ها که کاملا از بودجه دانشگاه علوم پزشکی بوده است خوشبختانه می‌توانیم چندین ماه فعالیت دانشکده را تضمین کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تصریح کرد: تامین تجهیزات برای بخش‌های بیمارستانی در شرایط تغییر نرخ ارز کمی سخت است، چون تمامی مصرف‌ها در این بخش‌ها به روز است و نمی‌توان وسایل و تجهیزات را طبق برنامه پیش بینی شده خریداری و در انبار نگهداری کرد، از این رو برخی مواقع با نبود برخی اقلام و حضور برند‌های نامعتبر و غیرقابل تائید در بازار مواجه می‌شویم.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سیدعلی ابطحی افزایش ظرفیت رشته های پزشکی


( ۵ )

نظر شما :