رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی نهران:

دانشکده شیمی دارویی به‎زودی منتقل خواهد شد/ افزایش اختیارات مدیران گروه در دانشگاه آزاد

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۹ کد : ۱۲۲ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۷۵۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اصلاح ساختار فضاهای فیزیکی این دانشگاه، گفت: به زودی دانشکده شیمی دارویی به محل جدیدی که در حد استانداردها است، منتقل می‌شود.

سیدعلی ابطحی در آستانه سالگرد تجمیع دانشکده‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اظهار کرد: پس از تصویب تشکیل دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد تهران در هیأت امنا، بنده مسئولیت اجرایی این دانشگاه را برعهده گرفتم.

وی افزود: مقصود هیأت امنا از تشکیل این دانشگاه، هم‌افزایی بین هشت دانشکده موجود بود. این دانشکده‌ها تا پیش‌ از آن توانمندی‌هایی داشتند اما به صورت جزیره‌ای عمل می‌کردند و هرکدام سرمایه‌گذاری جداگانه بر هیأت علمی، تجهیزات آزمایشگاهی و سایر موارد داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: اکثر نیازهای هشت دانشکده مشترک بود اما هرکدام تشکیلات جداگانه‌ای داشتند که بعضاً ناقص بود. با تشکیل دانشگاه علوم پزشکی، این دانشکده‌ها یکپارچه شد و هم‌افزایی به وجود آمد و سرمایه بزرگی در نیروی انسانی، آزمایشگاه‌های مجهز و مدرن تشکیل شد که توانست تمام نیازها را برطرف کند و به طورکلی هم‌افزایی در آموزش و پژوهش به‌وجود آورد.

ابطحی با بیان اینکه سه برنامه ارتقاء آموزش، ارتقاء پژوهش و ارتقاء امور فرهنگی به عنوان هدف ادغام دانشکده‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: تجمیع نیروهای فرهنگی هشت دانشکده، باعث تشکیل معاونت فرهنگی شد. درحال حاضر برنامه‌های فرهنگی ما براساس دستورالعمل‌های مدون معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد است.

اختیارات مدیران گروه را افزایش خواهیم داد

وی با بیان اینکه گروه‌های آموزشی، پایه آموزش و برنامه‌ریزی است، ادامه داد: اخیراً بخشنامه‌ای از سوی دکتر رهبر ابلاغ شده است که ما به شدت پیگیر اجرای این بخشنامه هستیم و براساس آن اختیارات مدیران گروه را افزایش خواهیم داد. همچنین براساس این بخشنامه تشکیل کلاس‌ها، طرح درس‌ها، نظارت بر اجرای کلاس‌ها، نظارت بر برنامه‌های هیأت علمی، ارزشیابی‌ها برعهده گروه خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه مراکز توسعه آموزش (EDC) هشت دانشکده را تقویت خواهیم کرد، گفت: مراکز توسعه آموزش با تشکیل شوراهای مختلف و کمیته‌های مشورتی می‌تواند در ارزشیابی عملکرد استادان، پیگیری برنامه‌ها، استفاده از نظرات دانشجویان، استفاده از دانشجویان نخبه و رتبه‌های برتر کمک کند.

ابطحی گفت: به زودی دانشکده شیمی دارویی به محل جدیدی که در حد استانداردها است، منتقل می‌شود. دانشکده پرستاری و رشته‌های دیگر سال گذشته منتقل شده‌اند و بخش کوچکی باقی مانده که امسال به واحد علوم و تحقیقات واقع در پونک منتقل می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه در حقیقت تاکنون تصحیح در فضای فیزیکی دانشگاه صورت گرفته است، گفت: برای آینده نیز دو ساختمان نیمه‌‌تمام را در نظر گرفته‌ و هزینه‌های ساخت تا مرحله کنونی را تقبل کرده‌ایم و برای ادامه ساخت و ساز نیز، دانشگاه علوم پزشکی تعهد به پرداخت مبالغی داده است. در مرحله بعدی نیز دانشکده پزشکی و علوم دارویی منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سید علی ابطحی دانشکده شیمی دارویی


( ۴ )

نظر شما :