برگزاری همایش دیابت در بیمارستان بوعلی

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۵ کد : ۱۲۹۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۱۴
همایش دیابت با حضور جمعی از پزشکان، متخصصان و جمعی از ساکنان منطقه شرق تهران به منظور آموزش کنترل و پیشگیری از دیابت در بیمارستان بوعلی برگزار شد.
برگزاری همایش دیابت در بیمارستان بوعلی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بوعلی، به همت دکتر مهران زمان زاده، متخصص داخلی و مسئول انجمن دیابت شرق تهران همایش آموزش دیابت با حضور جمعی از ساکنین منطقه و بیماران بیمارستان، در سالن همایش برگزار شد.

دکتر منوچهر امیرفیروزکوهی، رئیس مرکز درمانی بوعلی بعد از خیر مقدم به میهمانان و عرض تسلیت بابت ایام عزاداری سالار شهیدان، به ابعاد مختلف بیماری دیابت پرداخت.

وی اظهار کرد: دیابت نوعی بیماری است که در اثر افزایش غلظت گلوکز خون ایجاد می شود. این افزایش گلوکز در اثر نبودن انسولین در خون یا نقصان گیرنده های انسولین در سلولهای جذب کننده گلوکز بوجود می آید.

دکتر امیرفیروزکوهی در ادامه افزود: بیماری دیابت می تواند به دستگاه های دیگر بدن آسیب جدی وارد کند که از جمله می توان به آسیب های چشمی، کلیوی، کبدی، دستگاه اعصاب و حتی اندام های حرکتی نام برد.

او با بیان این که کم کردن مواد نشاسته ای تاثیر بسیاری دارد گفت: با اصلاح رژیم غذایی، ورزش و تحرک می توان با این بیماری مبارزه کرد.

در ادامه این همایش دکتر زمان زاده در قالب جلسه پرسش و پاسخ به راهنمایی بیماران پرداخت.

بر اساس این گزارش، تعدادی از پزشکان و کارشناسان انجمن دیابت پاسخگوی سوالات بیماران بودند و در پایان قند خون حاضرین با دستگاه های پرتابل اندازه گیری شد.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بیمارستان بوعلی همایش دیابت


( ۴ )

نظر شما :