تقدیر از برگزیدگان بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

۱۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۴۸۹ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۸۴
برگزیدگان بیست‌وچهارمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شدند.
تقدیر از برگزیدگان بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اختتامیه بیست‌وچهارمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد و از نفرات برتر با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

دکتر طهرانچی در سخنانی با بیان اینکه شرکت‎‌‌کنندگان در مسابقات قرآن و عترت، در تعظیم شعائر و توجه به قرآن، بر دیگران پیشی دارند و باید از این موهبت الهی نهایت بهره را ببرند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تنها دانشگاهی است که پسوند «اسلامی» دارد و ما تمام تلاش خود را در راه رسیدن به دانشگاه اسلامی به کار خواهیم برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با تأکید بر اهمیت حرکت به سمت دانشگاه قرآنی، به آیاتی از سوره مبارکه فرقان اشاره کرد و گفت: در این آیات به مهجور ماندن قرآن کریم اشاره شده و این یک وظیفه مهم بر دوش ماست که نگذاریم قرآن مهجور شود. ما وظیفه داریم جزو امتی باشیم که در محضر حضرت حق ادله متقن ارائه کنیم مبنی بر اینکه قرآن را مهجور نگذاشته‌ایم.

وی با تأکید بر لزوم اهمیت ایجاد دانشگاه قرآنی در کشور، اظهار داشت: در دانشگاه قرآنی ما بر این باوریم که دانشمندان باید در تحقیقات بنیادی شناخت خلقت، خالق را هدف گرفته و در تحقیقات کاربردی آبادانی زمین و خدمت به خلق و تأمین منفعت اقتصادی و اجتماعی نظام اسلامی را مدنظر قرار دهند. از این روست که شاگردپروری در کنار تولید علمی که عالمان آن خاشع‌ترین مردم نسبت به خدای رحمان هستند را وظیفه دانشگاه می دانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خطاب به شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن و عترت گفت: تنها حفظ و خواندن قرآن جوابگو نیست، بلکه باید تدبر در قرآن داشته باشیم و بتوانیم تربیت قرآنی را در دانشگاه دنبال کنیم. ما باید در دانشگاه برای امنیت و آبادانی زمین تلاش کنیم.

در این مراسم، دکتر جواد علمایی معاون علوم مهندسی و کشاورزی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی، مهندس سیدمجید موسوی رئیس مرکز حراست و برخی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند.

اسامی نفرات برگزیده دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران این دوره از مسابقات به شرح زیر است:

استادان
خانمها مرضیه دانشی کهن در رشته حفظ ۱۵ جزء قرآن کریم  حائز رتبه اول 
و لیلا غلامحسینی در رشته حفظ ۵ جزء  حائز رتبه اول

دانشجویان 
آقای محمد آشوری در رشته قرائت تحقیق قرآن کریم حائز رتبه سوم
خانم فاطمه سعیدی مقدم در رشته حفظ ۵ جزء  حائز رتبه اول

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بیست و چهارمین مسابقات قرآن و عترت


نظر شما :