حضور هیات ۱۵ نفره دانشگاه الفرات سوریه در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

۰۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۸ کد : ۱۵۲۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۴۴
هیات ۱۵ نفره دانشگاه الفرات سوریه به همراه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از دانشکده دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بازدید کردند.
حضور هیات ۱۵ نفره دانشگاه الفرات سوریه در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران


هیات 15 نفره دانشگاه الفرات سوریه به همراه دکتر سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از دانشکده دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بازدید و با بخش های مختلف آموزشی این دانشگاه آشنا شدند.

دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، ضمن خوشامدگویی به هیات بازدید کننده گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۵ میلیون دانش آموخته به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری در دنیا فعالیت دارد و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در حال حاضر ۸ دانشکده و ۲۵ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل دارد و هر ساله بیش از ۳۰ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های  تکمیلی با رتبه های بالا پذیرفته می شوند.

وی افزود: دیدگاه مدیریتی جدید دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقاء آموزش، پژوهش و امور فرهنگی است و ما نیز همسو با این دیدگاه، با برنامه  ریزی صحیح در صدد هستیم تا با رشد کیفی و کمی بر غنای رسالت آموزشی خود بیافزاییم.

دکتر ابطحی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران همچنین در صدد است تا با گسترش روابط بین الملل نسبت به پذیرش دانشجو از خارج کشور تلاش کند و امیدواریم در همین راستا همکاری های مشترک علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با کشور سوریه نیز داشته باشیم.

این هیات از بخش های مختلف دانشکده دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه بازدید و به واسطه توضیحات کارشناسان با کارکردهای آموزشی  و درمانی بخش های مختلف آشنا شدند.

جامع الفرات یا دانشگاه الفرات، در شرق سوریه در سال ۲۰۰۳ از دانشگاه حلب سوریه، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های این کشور جدا شد و اکنون از قومیت های مختلف سوریه بر اساس نمرات کسب شده در آزمون پذیرش دانشجو در رشته های مختلف از جمله رشته پزشکی و پیراپزشکی دارد.

در این بازدید، دکتر افشین حراجی، رئیس دانشکده دندانپزشکی، دکتر زهرا جعفری آذر، رئیس دانشکده داروسازی و علوم دارویی  و دکتر طاهره نصرآبادی ، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر علیرضا جعفری نعیمی، مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نیز حضور داشتند.


 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دانشکده دندانپزشکی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه الفرات سوریه


نظر شما :