برگزاری همایش داد در دانشکده داروسازی و علوم دارویی

۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۲ کد : ۱۵۷۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۳۱
همایش داد "دانشجوی آزاد دغدغه مند" با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی و دکتر آقامیری در دانشکده داروسازی و علوم دارویی برگزار شد.
برگزاری همایش داد در دانشکده داروسازی و علوم دارویی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عصر روز گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین شریفانی، ریاست دفتر نهاد مقام معظم رهبری و دکتر سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، معاونان، روسای دانشکده ها، استادان، کارکنان و دانشجویان همایش داد "دانشجوی آزاد دغدغه مند" در سالن آمفی تئاتر دانشکده داروسازی و علوم دارویی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رضا تاج آبادی، مسول دفتر نهاد مقام معظم رهبری ضمن تبریک روز دانشجو با نقل حدیثی گفت: مومن باید 4 چیز داشته باشد که شامل خانه وسیع، سوار تند و تیز، لباس زیبا و چراغ پرنور است که معنای باطنی آنها همان صبر، به وقت تحمل سختی در هنگام انجام وظیفه، عقل، حیا و علم است که مانند نورافکنی هدف را نمایان می سازد.

سپس نمایندگان تشکلهای دانشجویی نظرات، انتقادات، پیشنهادات و مطالبات خود را در بیان کردند. 

حجت الاسلام دکتر شریفانی درجمع دانشجویان تشکلهای آزاد پزشکی تهران ضمن تاکید بر حمایت دفاتر نهاد از تمامی برنامه های دانشجویی ارزشی، برگزاری بیش از پیش جلسات گفتگو و تضارب آرای مسئولان دانشگاه با دانشجویان دغدغه مند را موجب رشد و تعالی بیش از پیش دانشگاه دانست.

وی ضمن بیان اهمیت علم در قرآن و احادیث گفت: در دین ما مقدس ترین عنوان طلب علم است و تنها مقوله ای است که محدودیت ندارد و از مقوله زمان، مکان و استاد هم آزاد بیان شده است.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری اظهار کرد: در قرآن کریم 4 عنوان معیار ارزش و فضیلت است که شامل ایمان، تقوی، جهاد و علم می باشد.

در ادامه این جلسه دکتر آقامیری ضمن ارزشمند دانستن برگزاری این گونه جلسات روز دانشجو را به کلیه دانشجویان تبریک گفت و اظهار کرد: امروز ایران یکی از باافتخارترین کشورها در دنیاست و دارای بهترین استعدادهاست.

وی افزود: یک هشتادم افراد کشور دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی هستند و درصد بالایی از افراد در این کشور درس می خوانند. ما می توانیم کشور بزرگی باشیم همانطور که در بسیاری از صحنه ها بودیم و هستیم به شرط آنکه خودمان را کوچک نشماریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در ادامه پاسخگوی مطالبات دانشجویان و شنونده سخنان ایشان شد.


 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر آقامیری دکتر سید علی ابطحی همایش داد دفتر نهاد مقام معظم رهبری


( ۳ )

نظر شما :