دکتر هاشمیان: سرعت تولید علم در کشور ۱۱ برابر میانگین جهانی

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۵۸۹ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۱۸
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران
دکتر هاشمیان: سرعت تولید علم در کشور ۱۱ برابر میانگین جهانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عصر امروز همزمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور دکتر سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر محلاتی، مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش، دکتر عباس احمدی، سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر امین قاسم بگلو، مدیر کل دفتر توسعه خدمات سلامت معاونت علوم پزشکی، معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تجلیل شد.

در این مراسم دکتر فرشاد هاشمیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ضمن تبریک فرارسیدن هفته پژوهش با تشریح موقعیت علمی کشور نکات مهمی را به استادان و پژوهشگران یادآور شد و اظهار کرد: سرعت تولید علم در کشور 11 برابر میانگین جهانی است ولی این رشد شتابان عوارضی هم دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه سرعت ثبت پتنت و اختراع با سرعت رشد علم همخوانی ندارد ولی روند نرمال پژوهش با سرعت فزاینده طی می شود و بهتر است که اجازه طی شدن روند طبیعی را به این مسیر بدهیم. 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در بخشی از سخنان خود از وجود تعداد بالای هیات علمی خبره، دانشجویان مستعد و امکانات قابل قبول به عنوان نکات قوت این دانشگاه و در مجموع دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد در بحث نیروی انسانی می بایست با حمایت های فکری و مالی به افزایش انگیزه در پژوهشگران کمک کرد.

وی در پایان از عقد قرارداد با شرکت کارخانجات داروپخش به منظور تقویت بخش صنعت در دانشگاه خبر داد و گفت: استادان و دانشجویان توان حل مشکلات موجود در جامعه را دارند و امیدواریم با ورود به صنعت بتوانیم نقش علم در صنعت را تقویت کنیم.

 

کلید واژه ها: دکتر فرشاد هاشمیان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران هفته پژوهش تقدیر از پژوهشگران برگزیده


( ۲ )

نظر شما :