دکتر ابطحی: تسهیل امور اداره بیمارستانها با واگذاری اختیارات به هیات عامل

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۷ کد : ۱۵۹۲ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده این دانشگاه از هیات عامل شدن بیمارستان ها و دانشکده دندانپزشکی در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر ابطحی: تسهیل امور اداره بیمارستانها با واگذاری اختیارات به هیات عامل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عصر امروز همزمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور دکتر سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر محلاتی، مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش، دکتر عباس احمدی، سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر امین قاسم بگلو، مدیر کل دفتر توسعه خدمات سلامت معاونت علوم پزشکی، معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تجلیل شد.

دکتر ابطحی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن هفته پژوهش و تقدیر از همکاران این حوزه گفت: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته که کسب رتبه های برتر علوم پایه، المپیادها و ... مصداق بارز آن است.

وی افزود: اذعان داریم که کلیه مشکلات به صورت یکجا قابل حل نیست ولی از آنجا که هیات امنا و موسس و مسولان دانشگاه آزاد اسلامی توجه ویژه ای به علوم پزشکی و رشد و ارتقای آموزشی و پژوهشی این حوزه دارند، اصلاح بسیاری از فرآیندها چشمگیر بوده است و امیدواریم با همین آهنگ تا حل کامل مشکلات پیش رود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در بخشی از سخنان خود از هیات عامل شدن بیمارستانها و دانشکده دندانپزشکی در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه صاحبان فرآیندها بهترین حلال مشکلات هستند به زودی اختیارات امور به دست هیاتی در بیمارستانها سپرده خواهد شد تا ضمن کوتاه شدن بروکراسی اداری روند بهبود و افزایش کیفیت بیسشتر امور سلامت و آموزشی اجرا گردد.

وی افزود: مدلهای تعالی سازمان اول از کارخانجات شروع شد و به سرعت در مراکز درمانی نیز جای خود را باز کرد و امروز می بینیم که بسیاری از بیمارستانها در جهت ارتقای کیفیت تلاش می کنند و مورد بررسی قرار می گیرند و حتی گواهی دریافت می کنند. این مدلها در بهبود کیفیت آموزش و سلامت بسیار موثر است. این تغییرات محسوس است و البته مشکلات نوپدیدی نظیر کمبود اعتبارات و چرخش پول را نیز به دنبال دارد.

دکتر ابطحی در بخشی از سخنان خود گفت: پیاده سازی نظام موضوعات در حوزه پژوهش فرآیند بسیار خوبی برای حل مشکلات روز جامعه بر اساس آمایش سرزمین بود که حاصل تلاش بسیاری از مسولان و استادان است. امیدواریم به زودی روند ارتباط دانشگاه با صنعت تسهیل گردد و دانشجویان بتوانند پژوهشهای خود در این حوزه را گسترش دهند.

وی در پایان گفت: دانشجویانی که تا پاسی از شب در کتابخانه های دانشگاه مشغول علم اندوزی می باشند قادر به حل مشکلات جامعه در آینده هستند و تک تک مسولان باید قدر ایشان را بدانند و محیط مساعدی را برای رشدشان فراهم کنند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سیدعلی ابطحی هفته پژوهش تجلیل از پژوهشگران برگزیده


( ۲ )

نظر شما :