پانزدهمین کنگره IADR  در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد

۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۴ کد : ۱۶۰۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۶۷
پانزدهمین کنگره IADR   با هدف پیشرفت تحقیقات، تولید علم، گسترش دانش و کاربرد آن در راستای ارتقاء سلامت دهان در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.
پانزدهمین کنگره IADR  در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، پانزدهمین کنگره IADR   با هدف پیشرفت تحقیقات، تولید علم، گسترش دانش و کاربرد آن در راستای ارتقاء سلامت دهان در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.

در ابتدای این کنگره دکتر افشین حراجی، رییس دانشکده دندانپزشکی ضمن خیر مقدم به حاضرین در کنگره از زحمات و کمک های دکتر ابطحی ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در خصوص حمایت ایشان جهت برگزاری این کنگره تشکر و قدرانی کرد.

سپس دکتر بهنام خسروانی فرد، دبیر علمی کنگره گزارش مختصری از روند برگزاری پانزدهمین کنگره IADR  اراِئه داد و اذعان کرد: ظرف کمتر از دو ماه با توجه به محدودیت زمانی و مشکلات ارتباطی از جمله وجود اختلال در شبکه اینترنت توانستیم خوشبختانه پس از فراخوان 48 مقاله را به دبیرخانه کنگره جذب نماییم و از این 48 مقاله 28 مقاله توسط کمیته علمی تایید گردید.

در ادامه این کنگره دکتر ابطحی ضمن تقدیر از حضور دکتر اقبال، رییس و قائم مقام مرکز تحقیقات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر خوشنویسان رییس کنگره IADR   بابت قرار دادن این فرصت در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی گفت: برای ما افتخار بزرگی است که کنگره های بین المللی و داخلی در سالن های دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار می شود چرا که این امر در ارتقاء آموزشی دانشگاه تاثیر مثبت داشته و موجب هم افزایی ملی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران همچنین از تغییرات بسیار موثر پس از حضور جناب آقای دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی مطالبی را عنوان کرد و پیدایش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی را مدیون تفکر و حمایت ایشان قلمداد کرد.

دکتر ابطحی از توفیقات بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران پس از عمر کوتاه دو ساله ی خود نام برد و اظهار کرد: در این مدت کوتاه توانسته ایم با دانشگاه های علوم پزشکی با قدمت چندین سال رقابت کنیم و در زمینه های علمی، پژوهشی و المپیاد های علمی موفقیت های حائز اهمیتی بدست آوریم.  بطوری که ما در حال حاضر دانشکده های این دانشگاه از جمله دانشکده پرستاری و مامایی در زمره بهترین دانشکده ها می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در خصوص تجمیع واحدهای پزشکی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره ی هیات امنای جدید  و با حضور جناب دکتر ولایتی دستخوش تغییرات بزرگی شده است. دانشگاه علوم پزشکی زاییده و ایجاد شده و پرورش دست آقای دکتر ولایتی است. استاد که همه می شناسید من در خدمت ایشان بودم در مرکز طبی در پیش از انقلاب واقع یک فرد دانشمند منحصر به فرد در رشته اطفال هستند و با تخصص در حوزه پزشکی زمانی که به عنوان رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی  از سوی رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند و شروع به کار کردند توجه ویژه ای به علوم پزشکی داشتند. وی افزود: سالها بود که در صدد مطالعه و برنامه ریزی بودیم تا نسبت به تجمیع واحدهای پزشکی و جلوگیری از جزیره ای اداره شدن  آنها اقدام کنیم ولی این توفیق حاصل نمی شد. باور ایجاد نمیشد با همه ی تلاش ها شناخت برای مسیولین فراهم نشد ولی جناب آقای دکتر ولایتی با توجه به تبحرشان در حوزه علوم پزشکی نیاز به توضیح و یا توجیهی نداشتند و در زمان کوتاهی بعد از تصدی ایشان دستور دادند دانشگاه علوم پزشکی ایجاد بشود.

دکتر ابطحی اظهار کرد: الحمدا.. این مهم به سرعت انجام شد و پس از شکل گیری ستاد،  کریکلوم های مصوب وزارت بهداشت جمع آوری و از تفرقه خارج شد. به طوریکه امروز،  دومین سال تجمیع را هم  در حالی پشت سر گذاشتیم که موفق به کسب توفیقات بسیار زیادی در حوزه آموزشی، امتحانات پیش انترنی ، امتحانات رشته های تخصصی و رزیدنتی و نیز کسب رتبه های متعدد و برتر در المپیادها هستیم که نشان دهنده این است هر کدام از دانشکده های علوم پزشکی می توانند در زمره برترین ها باشند.

وی در خصوص تمایل دانشجویان به ثبت نام در این دانشگاه اظهار کرد: دانشجویان فهیم دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خود مبلغ این دانشگاه هستند چرا که در تکریم و ایجاد ارتباط صمیمانه با ایشان تمام تلاش خود را کرده و خواهیم کرد. دانشجویان بهترین منتقدان، کارشناسان و مبلغان ما هستند و ما تا جایی که امکاناتمان اجازه دهد در فراهم آوردن بستر مناسب برای تحصیلات ایشان گام خواهیم برداشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تصریح کرد: ما علاوه بر اینکه در شهر تهران توفیقات زیادی داشتیم در شهرستان های تهران نیز وضعیت بسیار مناسبی داریم و با توجه به ارزیابی های وزارت بهداشت موفق به کسب رشته های دکتری تخصصی شدیم و نمایندگان وزارت بهداشت تغییرات مثبت دانشگاه را اذعان کردند.

وی افزود: بهترین ساختمان ها، تجهیزات و آزمایشگاه ها در استان ها و شهرستان ها متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است اما متاسفانه با اینکه بیش از 30 سال رشته های پزشکی ما سابقه دارند نمی دانم چرا هر جا سرمایه گذاری کردند ساختمان های نامناسب، آزمایشگاه های محقرو با کمبود امکانات مواجه هستیم. ما الان 23 هزار دانشجو داریم اما ساختمان های ما قابل قیاس نسیت با ساختمان های در تراز دانشگاه. متاسفانه در این کار کوتاهی شده هر چند در این دو سال تلاش کردیم یک مقدار گنجایش را اضافه کردیم. امیدواریم که به همت والای آقای دکتر ولایتی و هیات امنا این مشکل هم حل بشود و از این دانشجویان عزیزی که برای ما غرور آفرین هستند، عزت ایجاد کردند و اساتید که با این جدیت شان به ما کمک کرده اند ممنونیم.

دکتر ابطحی در پایان گفت: هدف ما ایجاد پردیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی است که جناب آقای دکتر ولایتی نیز دستورش را صادر کرده اند. یک تفاهم نامه ای نیز ثبت و امضاء شده است و مبادله شده اما متاسفانه در یک نقل و انتقالات مسئولین در رده استان و سازمان مرکزی، این تفاهم نامه متوقف شده است. من مکرر نوشته ام که ساختمان ها و امکانات ما در تراز اساتید و دانشجویان ما نیستند. همه ی رشته های دانشگاه ها چه آزاد و چه دولتی در رشته های وزارت علوم افت دانشجو پیدا می کند.که دانشگاه آزاد نیز مستنثنی نخواهد بود. ولی ما داریم رشد می کنیم. الان از کشور های همسایه کلی دواطلب داریم اما جا نداریم . ساختمان های ما در گذشته شاید کافی بوده اند ولی در حال حاضر مناسب آموزش نیستند. الان که در همه چی ارتقاء پیدا کردیم . دانشجویان ما به سطح ارشد رسیده ، دکترای حرفه ای کامل شده  و تخصص داریم می گیریم . رزیدنت داخلی داریم . رشته های تخصصی در دندانپزشکی و علوم دارویی داریم. بالاخره این رشدی که کردیم و این رشته های علوم تکمیلی را گرفته ایم دیگر شایسته نیست وضع ما اینگوه باشد. من مطمئن هستم از برنامه های جدی جناب آقای دکتر ولایتی اصلاح ساختار ماست و ایجاد آن پردیسی که در آن تفاهم نامه امضاء شده است. و من نیز از جانب مسئولین دانشگاه تعهد می دهم که ساعتی و دقیقه ای را هدر ندهیم در برنامه ریزی و ارتقائ علمی دانشجویان و رفاه اساتید. امیدوارم که در پایان این کنگره ی بسیار خوب و اثر بخش نتایج خوبی برای دانشگاه و کشور داشته باشد.

بر اساس این گزارش کنگره IADR   یک انجمن غیر انتفاعی بین المللی است گه بیش از 10 هزار پژوهشگر در سطح جهانی عضو دارد.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دانشکده دندانپزشکی دکتر سیدعلی ابطحی کنگره IADR


( ۱ )

نظر شما :