سومین آزمون عملی نهایی بالینی دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۷۶۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۶۴
سومین آزمون عملی نهایی( صلاحیت بالینی) دانشجویان رشته پرستاری به روش OSCE در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران صبح امروز آغاز و تا فردا عصر ادامه خواهد داشت.
سومین آزمون عملی نهایی بالینی دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر طاهره نصرآبادی، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از برگزاری سومین دوره آزمون عملی نهایی دانشجویان رشته پرستاری ورودی بهمن ۱۳۹۴ در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خبر داد.
دکتر نصرآبادی در خصوص اهمیت این آزمون گفت:  به منظور ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و فراگیران رشته‌ کارشناسی پرستاری، آزمون ساختارمند عینی به صورت آسکی برگزار می‌شود که قادر است به نحو مطلوب و عینی صلاحیت بالینی فراگیران را بررسی کند.

وی افزود: «آزمون عملی نهایی بالینی دانشجویان رشته پرستاری برای سومین بار در این دانشگاه با هدف ارزشیابی توانمندی‌های دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری در حیطه‌های مهارتی، آموزشی و ارتباطی دانشجویان در بخش‌های اصول و مهارت‌های پرستاری در ۸ ایستگاه در راستای ایفای اثربخش نقش‌ها و وظایف حرفه‌ای قبل از فارغ‌التحصیلی و ورود به بازار کار برگزار شد.
وی درباره شرایط شرکت دانشجویان در این آزمون گفت: «دانشجویان برای شرکت در آزمون صلاحیت بالینی باید قبل از برگزای آزمون، نمره قبولی همه دروس تئوری و کارآموزی‌های مندرج در برنامه آموزشی تعیین شده مقطع کارشناسی رشته پرستاری که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شده را کسب کرده باشند.»
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی درباره نحوه برگزاری این آزمون بیان کرد:
این آزمون ساعت 8 صبح امروز شروع و تا بعدازظهر پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور ۱۲۰  نفر از دانشجویان رشته پرستاری ورودی بهمن ۱۳۹۴ این دانشکده ادامه دارد.

کلید واژه ها: دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران آزمون صلاحیت بالینی دکتر طاهره نصرآبادی


نظر شما :