یک دبیر انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران در گفتگو با آنا:

انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند به پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا کمک کنند/ نگاه وزارت علوم به انجمن‌های علمی سطحی است

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۵ کد : ۱۸۵۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۲۳
دبیر انجمن علمی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی در رشته‌های پزشکی می‌توانند به پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا کمک کنند.
انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند به پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا کمک کنند/ نگاه وزارت علوم به انجمن‌های علمی سطحی است

امیرعلی خلج در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی در رشته‌های پزشکی می‌توانند به پیشگیری مردم از ابتلای به کرونا کمک کنند.

وی افزود: دانشکده شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ظرفیت بالایی برای تولید علم و ارتباط گرفتن با صنعت دارد؛ اساتید و دانشجویان این دانشکده می‌توانند در راستای حل مشکلات کشور گام‌های خوبی بردارند که یکی از نمونه‌‌های اخیر آن، کمک کردن انجمن علمی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران به مردم در قضیه کرونا بود.

دبیر انجمن علمی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کشور، تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی مواد ضدعفونی و فیلتر ماسک‌های مختلف را ساخته‌اند و بهترین فورمولاسیون‌ها را برای مواد ضدعفونی کننده تهیه و فیلترهای ماسک را به مراکز مربوطه ارائه کرده‌اند.

خلج با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم نسبت به انجمن‌های علمی دانشجویی مناسب نیست، گفت: مسئولان علم و فناوری کشورهای پیشرفته زمانی که مشکل بزرگی در کشورشان پیش می‌آید ابتدا به انجمن‌های علمی دانشجویی مراجعه کرده و از آنان یاری می‌خواهند اما این مسئله در وزارت علوم ایران به‌خوبی دنبال نمی‌شود.

وی تصریح کرد: قوانین سختگیرانه وزارت علوم جلوی پیشرفت دانشجویان را می‌گیرد، همچنین برخی از قوانین سختگیرانه وزارت علوم موجب کور شدن استعداد دانشجویان شده و ناامیدی دانشجویان از رشته تحصیلی خود را در پی دارد؛ مسئولان این وزارتخانه باید کمک کنند تا دانشجویان در انجمن‌های علمی کسب درآمد کنند و مشتاق به پژوهش شوند.

دبیر انجمن علمی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خاطرنشان کرد: انجمن علمی دانشجویی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سال ۱۳۹۳ برای کمک به دانشجویان شیمی در حوزه داروسازی و ارتقای علمی آنان تأسیس شد و اعضای این انجمن در این سال‌ها اقدامات خوبی در حوزه شیمی دارویی انجام داده‌اند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دانشکده شیمی دارویی ویروس کرونا


( ۱ )

نظر شما :