نخستین دانشجوی دکتری تخصصی فارماکولوژی دانشکده داروسازی و علوم دارویی از پایان نامه خود دفاع کرد

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۹ کد : ۲۰۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۳۱۶
رییس دانشکده داروسازی و علوم دارویی از دفاع نخستین دانشجوی مقطع دکتری تخصصی (Ph. D) دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با عنوان «بررسی تاثیر نانومسیل های حاوی بربرین و اثر آن بر سیروز کبدی القا شده با مدل بستن مجاری صفراوی» در بیستم شهریور  سال جاری خبر داد.
نخستین دانشجوی دکتری تخصصی فارماکولوژی دانشکده داروسازی و علوم دارویی از پایان نامه خود دفاع کرد

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سید پویان پیشوا به عنوان نخستین دانشجوی مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) رشته فارماکولوژی  دانشکده داروسازی و علوم دارویی از پایان نامه خود  با عنوان «بررسی تاثیر نانومسیل های حاوی بربرین و اثر آن بر سیروز کبدی القا شده با مدل بستن مجاری صفراوی» در بیستم شهریور  سال جاری  با کسب امتیاز19/85 به درجه Ph.D رسید 

 دکتر زهرا جعفری آذر رییس دانشکده داروسازی و علوم دارویی طی گفتگویی بیان کرد:  نخستین دانشجو دوره دکتری تخصصی فارموکولوژی این دانشکده با توجه به  مجوز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و موفقیت دانشجو در امتحان جامع و به اتمام رساندن مرحله پژوهشی دوره دکتری به پایان رسید.

وی افزود: « با توجه به تاریخچه پزشکی ایران، پوشش گیاهی متنوع و طب سنتی از گذشته های دور درمان بیماریها با استفاده از گیاهان دارویی امکان پذیر بوده ودر این تحقیق از یک ماده گیاهی بربرین( از گیاه زرشک) و استفاده از علم فاماکولوژی و فارماسیوتیکس این مطالعه انجام گرفته است.

رییس دانشکده داروسازی و علوم دارویی در ادامه اعلام کرد: با توجه به اعلام رضایت اساتید مجرب در جلسه دفاعیه امید است این بررسی قدمی در پیشبرد و بهبود کیفیت درمان سیروز کبدی باشد. ودر این تحقیق ماده موثر گیاهی می تواند نتایجی در جهت تولید شکل دارویی جدید با اثرات بهتر و عوارض جانبی کمتر بکار رود.

دکتر سیده زهرا موسوی مدیر گروه فارماکولوژی و سم شناسی و معاون پژوهشی دانشکده گفت: در این جلسه  اساتیددکتر محمود رضا جعفری و دکتر زهرا موسوی اساتید راهنما، دکتراحمد رضا دهپور استاد مشاور، دکتر سپیده اربابی و دکتر طاهره ناجی داوران داخلی و دکتر حامد شفارودی و دکتر فرحناز جزایری داوران خارجی و نیز نماینده تحصیلات تکمیلی /پژوهشی دکتر حمید رضا احمدی آشتیانی حضور داشتند.

 

دکتر سید پویان پیشوا در آخر گفت: باعث افتخار است در دوره دکتری کنار اساتیدی مجرب بوده و امید دارم که نتایج بدست آمده با رویکرد ترکیبی سنتی و گیاهی و با استفاده از نانوتکنولوژی کارایی این گونه ترکیبات افزایش یابد و این روش رویکرد نوینی در صنعت داروسازی می تواند باشد.

 وی در پایان با ابراز خرسندی ادامه داد: خوشحالم نخستین فارغ التحصیل  دکتری تخصصی فارماکولوژی دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران می باشم و از زحمات اساتید و کلیه پرسنل در جهت پیشبرد تحقیقات علمی قدردانی می کنم.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران؛ دانشکده داروسازی و علوم دارویی دکتر سید پویان پیشوا دکتر سیده زهرا موسوی دکتر زهرا جعفری آذر


( ۸ )

نظر شما :