تعیین‌تکلیف امتحانات دروس عملی دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد به کجا رسید؟

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۲ کد : ۲۲۳۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۵۶
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نحوه و زمان‌بندی امتحانات دروس عملی دانشجویان گروه پزشکی این دانشگاه را تشریح کرد.
تعیین‌تکلیف امتحانات دروس عملی دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد به کجا رسید؟

 

سید حمید جمال‌الدینی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره جزئیات برگزاری امتحانات دروس عملی و آزمایشگاهی اظهار کرد: ما مطابق با بخش‌نامه‌های ابلاغی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، کلاس‌‎های دروس عملی و آزمایشگاهی گروه پزشکی که نیاز با ارتباط با بیمار نداشتند، از نیمه دوم خردادماه برگزار کردیم؛ همچنین کلاس‌های دروسی که نیاز به ارتباط با بیمار را داشتند از ابتدای تیرماه درحال برگزاری است.

وی افزود: مشکل اصلی فرآیند کارورزی دانشجویان رشته پزشکی در این مدت، تعداد کم بیماران غیرکرونایی بود؛ به همین دلیل برای حفظ استانداردها و کیفیت آموزش تمهیدات خاصی را برای این بخش از دانشجویان نیز فراهم کنیم تا واحدهای عملی خود را بگذرانند. دروس عملی و آزمایشگاهی رشته‌های زیر مجموعه پزشکی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستور العمل‌های سازمان مرکزی دانشگاه درحال برگزاری است.

جمال‌الدینی ادامه داد: بر اساس دستور العمل‌های وزارت بهداشت، ظرفیت کلاس‌های عملی کاهش داشته است؛ همچنین در این راستا زمان‌بندی و سانس کلاس‌ها را نیز افزایش داده‌ایم تا دانشجویان حداقل تماس را با یک دیگر داشته باشند. همچنین به کلیه استادان ابلاغ کرده‌ایم که ارزیابی دروس آزمایشگاهی به صورت ترکیبی و مطابق با برنامه آموزشی(کریکولوم) هر درس زیر نظر دانشکده برگزار شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به زمان بندی امتحانات تصریح کرد: زمان برگزاری امتحانات دروس عملی با یک دیگر متفاوت است؛ به عنوان مثال تعداد کلاس درس دارای یک واحد عملی، با درس دارای 2 تا 3 واحد عملی تفاوت دارد. همچنین دروس دارای کارورزی که در برخی موارد جزو دروس عملی قرار می‌گیرند، با اولویت حفظ سلامت دانشجو در حال برگزاری است و دانشجویان دوره درحال گذراندن دوره کارورزی خود هستند. این مسائل باعث می‌شود که زمان برگزاری امتحانات دروس عملی با یک‌دیگر متفاوت باشد.

وی اضافه کرد: برنامه امتحانی دروس عملی در سایت هر دانشکده درج شده است و دانشجویان می‌توانند با مراجعه با سایت دانشکده‌های خود از زمان بندی امتحانات مطلع شوند. بخشی از امتحانات اواخر تیرماه، بخشی اواخر مرداد و بخش دیگری از دروس با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اواخر شهریورماه برگزار خواهد شد؛ همچنین برای رعایت برنامه آموزشی وزارت بهداشت و حفظ پروتکل‌های بهداشتی، مجوز برگزاری برخی امتحانات در شهریور ماه را اخذ کرده‌ایم.

جمال‌الدینی گفت: امتحانات بخشی از دروس عملی نیز که دارای واحدهای کمتری بودند یا به صورت ادغامی در دروس عملی و نظری حضور داشتند، تا پایان تیرماه برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به بستر برگزاری امتحانات مجازی خاطرنشان کرد: امتحانات مجازی در بستر ال ام اس واحد الکترونیک برگزار خواهد شد؛ اما از سامانه‌های دیگری نیز به منظور پشتیبانی و جایگزین استفاده خواهیم کرد تا مشکلات به حداقل برسد. همچنین برای کاهش استرس دانشجویان، با ایجاد ساختاری تحت عنوان کمیته امتحانات، آموزش‌های لازم را در راستای شیوه شرکت در امتحان و نحوه امتحان دادن را در اختیار دانشجویان قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاداسلامی تهران دکتر سیدحمید جمال الدینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی تعیین تکلیف امتحانات عملی


( ۱ )

نظر شما :