بر اساس رتبه بندی شانگهای ۲۰۲۰

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رتبه برتر کشور و سه منطقه ای را کسب کرد

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۷ کد : ۲۲۴۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۲۱
بر اساس رتبه بندی شانگهای ۲۰۲۰ دانشگاه آزاد اسلامی با پیشی گرفتن از سایر دانشگاه ها موفق به کسب جایگاه رتبه برتر کشور و سه منطقه ای در حوزه دندانپزشکی شد.
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رتبه برتر کشور و سه منطقه ای را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بر اساس گزارش منتشر شده در شانگهای 2020، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های علوم پزشکی تهران و دانشگاه شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه های کشور در این رتبه بندی قرار گرفتند.

نظام رتبه‌بندی شانگهای، گزارش رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر جهان را منتشر کرده است که طبق جدیدترین گزارش آن، دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه نخست حوزه دندانپزشکی (Dentistry and oral sciences) را در کشور و رتبه 201-300 را در میان دانشگاه‌های جهان کسب کرده است.

ملاک های رده بندی در ارزشیابی شانگهای، کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیأت علمی، خروجی های پژوهشی و سرانه عملکرد دانشکده است.

این رتبه‌بندی بر اساس فعالیت‌های اعضای هیأت علمی، شاخص‌های پژوهشی و فرآیندهای آموزشی ارائه می‌شود. سرانه مقاله ISI، تعداد چاب کتاب، کسب رتبه‌ها و.. از جمله مؤلفه‌های ارزیابی دانشکده‌ها است.

637290250456404104.jpg

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حدود ۱۴۳ عضو هیأت علمی تمام‌وقت، بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی علوم پزشکی در کل کشور را دارد و به عبارت دیگر در این دانشکده نسبت استاد به دانشجو، یک به هشت و به ازای هر هشت دانشجو، یک استاد مشغول تدریس است.

لازم به ذکر است، از نظر قبولی در رتبه‌های دستیاری برای ورود به دوره‌های تخصصی نیز دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران سرآمد بوده و سالانه حدود 30 تا 40 نفر قبولی‌ها را دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی تشکیل می‌دهند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دانشکده دندانپزشکی رتبه بندی شانگهای 2020


( ۱۹ )

نظر شما :