تأسیس اندیشکده زمینه‌سازان پرواز در دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران/ ایجاد بستر فعالیت در عرصه ازدواج و خانواده

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۹ کد : ۲۳۵۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۳۷
مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از تأسیس اندیشکده زمینه‌سازان پرواز در بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی خبر داد.

شبنم میرزایی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به ضرورت توجه به حل مسائل و تغییر نگرش‌ها در حوزه ازدواج و خانواده اظهار کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با توجه به صحبت‌های رهبر انقلاب درباره خانواده، پرداختن به مسائل ازدواج و خانواده را درک کرد و در سالروز ازدواج امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اندیشکده زمینه‌سازان پرواز را تأسیس کرد و فعالیت آن آغاز شده است.

وی افزود: این اندیشکده با بهره‌گیری از نظرات اساتید و صاحب‌نظران ضمن ایجاد بستر مناسب برای فعالیت دانشجویان و اساتید دغدغه‌مند در عرصه ازدواج و خانواده، درصدد است با مطالبه‌گری در سطح کلان و خرد، اجرایی شدن قوانین مغفول مانده را تحقق بخشد و با فرهنگ‌سازی، تولید محتوا و اندیشه‌سازی بر مبنای خلأها و مسائل موجود در زمینه ازدواج و خانواده به تربیت افراد مؤمن، انقلابی و اثرگذار در بعد فرهنگی در جامعه اقدام کند.

مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بیان کرد: امروزه معضلات فرهنگی موجود در جامعه همچون رواج روابط آزاد میان دختران و پسران، وضعیت ناراحت‌کننده حجاب و عفاف در جامعه، خیانت و آمار بالای طلاق موجب عدم احساس نیاز به ازدواج و از سویی ترس جوانان به‌علت عدم اطمینان از تعهد طرف مقابل و در نتیجه کامل نشدن دو سوم دینشان شده است.

میرزایی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و عدم حمایت سازمان‌های مربوطه و قانون تسهیل ازدواجی که سالیان متمادی در انتظار توجه مسئولان اجرایی بسر می‌برد در کنار عدم آموزش‌های کاربردی در آموزش و پرورش، فکر کردن به این مقوله را به امری محال تبدیل کرده است؛ بی‌شک ارزش قائل نشدن برای تأهل در جامعه به‌عنوان یک فرهنگ و مواجهه افراد متأهل به‌خصوص قشر دانشجو با انواع مشکلات و بی‌توجهی‌ها، شرایط را برای تحقق این امر مقدس سخت‌تر کرده که جز با تغییر نگرش‌، درک اهمیت و علل ازدواج و تشکیل خانواده به‌عنوان مهم‌ترین بستر انسان‌سازی و تربیت نسل تمدن‌ساز در میان اقشار مختلف جامعه راه حلی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تغییر نگرش‌ها با فرهنگ‌سازی و تولید محتوای نهادها و سازمان‌های مسئول همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما، سازمان تبلیغات اسلامی و... ممکن است؛ در حال حاضر با عدم اهتمام و غفلت نهادها و سازمان‌ها به این مقوله، تشکل‌های فعال دانشجویی و اندیشه‌ساز که فقدان این رویکرد را درک کرده‌اند باید آتش به اختیار با رویکرد حل مسائل موجود به صحنه بیایند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران شبنم میرزایی مسول بسیج خواهران


نظر شما :