ظرفیت‌های واحد ورامین-پیشوا فرصت‌های جدیدی را برای علوم پزشکی فراهم کرده است

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۳۵۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۰۷
معاون علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی استان تهران گفت: ظرفیت‌های جذاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا، عملاً فرصت‌های جدیدی را برای ارتقای حوزه علوم پزشکی فراهم آورده است.
ظرفیت‌های واحد ورامین-پیشوا فرصت‌های جدیدی را برای علوم پزشکی فراهم کرده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین پیشوا، دکتر علیرضا خوشدل پس از بازدید از مراکز رفاهی، ورزشی و ظرفیت‌های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا اظهار کرد: ظرفیت‌های جذاب و امیدبخش این واحد دانشگاهی عملاً بستر و فرصت‌های جدیدی را برای توسعه و ارتقای حوزه علوم پزشکی فراهم آورده است.

وی افزود: امروز در نخستین بازدید خارج از شهر تهران از حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا با چنین امکانات متنوع و نیروی انسانی کارآمد، بسیار خوشحالم و با هماهنگی‌های صورت گرفته با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، موارد مطرح‌شده در این بازدید و تصمیمات گرفته‌شده برای رشد، توسعه و بالندگی دانشکده علوم پزشکی این واحد دانشگاهی با جدیت دنبال می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران  تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا می‌تواند در حوزه علوم شناختی فعالانه ورود پیدا کرده و به‌عنوان یک برند و شاخص مطرح شود، برای نمونه با راه‌اندازی درمانگاه جامع روان‌شناسی یا مرکز پایش سلامت، می‌تواند علاوه بر مباحث آموزشی دانشگاهی به عموم مردم خدمت‌رسانی کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به ظرفیت‌های آزمایشگاهی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است با مدیریت منسجم بتوانیم به نحو مطلوبی از این آزمایشگاه‌ها و امکانات متنوع در راستای اهداف عالی دانشگاه آزاد اسلامی بهره ببریم.

ارتقای دانشکده علوم پزشکی واحد ورامین-پیشوا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک نیز با ارائه توضیحات درباره موقعیت، امکانات و ظرفیت‌های این واحد دانشگاهی به تیم بازدیدکننده علوم پزشکی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این واحد دانشگاهی، درصدد آن هستیم تا در سایه همدلی مجموعه و حمایت‌های سازمانی در آینده نزدیک شاهد توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی، پیشرفت و ارتقای دانشکده علوم پزشکی باشیم.

حامد زارعی  با اشاره بر ارائه خدمات سلامت به عموم شهروندان عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، امکانات بالقوه بسیاری وجود دارد که با برنامه‌ریزی و استفاده از آنها می‌توانیم علاوه بر جذب دانشجو در حوزه علوم پزشکی در ارائه خدمات سلامت به هموطنان نیز سهیم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید درباره تبادل کادر هیئت علمی، توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی کوتاه‌مدت، طب کار و بهداشت حرفه‌ای، سوق دادن آموزش‌ها به سمت مهارتی و کاربردی، مرکز سلامت و روانشناسی بحث و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دانشکده علوم پزشکی واحد ورامین-پیشوا با ۲ هزار و ۹۶۰ متر بنا، چهار رشته مصوب و فعال شامل (پرستاری، اتاق عمل، مامایی، علوم و صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی) ۲۲ هیئت علمی تمام‌وقت، کلینیک سلامت و مرکز مشاوره روانشناسی، مرکز آموزش مهارت‌های بالینی شامل (اتاق پراتیک، اتاق عمل، موزه آناتومی و رختکن)، آزمایشگاه‌های تخصصی میکروب و انگل‌شناسی، ایمونولوژی، آسیب‌شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی و کتابخانه‌ای با ۲۰ هزار و ۴۳۴ عنوان کتاب و ۳۰۶ جلد ژورنال انگلیسی پرستاری-مامایی و مجلات علمی، اتاق جلسات و ۱۹ کلاس فعال و سایت مختص دانشجویان علوم پزشکی به فعالیت می‌پردازد.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر علیرضا خوشدل واحد ورامین


( ۲ )

نظر شما :