بازدید حجت الاسلام و المسلمین دکتر رسولی از دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی

۲۲ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۶ کد : ۲۹۹۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۰۲
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور در دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی از امکانات این دانشکده بازدید کرد.
بازدید حجت الاسلام و المسلمین دکتر رسولی از دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، روز گذشته حجت الاسلام و المسلمین دکترسید محمد حسین رسولی به همراه رحیم طیاریه، مدیرکل فرهنگی اجتماعی و دکتر سولماز خلیفه، مدیرکل دانشجویی و حجت الاسلام و المسلمین فلاحی از بخشهای مختلف دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی بازدید و با روسا و مسولان آن به منظور ارتقای امور فرهنگی به  گفتگو نشستند.
در این نشست،  دکتر کریمی مریدانی رییس دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی ضمن خوشامدگویی به کلیه مهمانان و تبریک انتصاب دکتر رسولی به سمت معاونت دانشجویی برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

 
سپس گزارش مبسوطی  از ساختار دانشکده، اساتید، گروه های آموزشی و دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشکده ارائه داد.
وی اظهار کرد: این دانشکده به عنوان یکی از 8 دانشکده دانشگاه علوم پزشکی آزاد سلامی تهران، در حال حاضر نزدیک به 2000 دانشجو دارد که در 9 رشته-مقطع در حال تحصیل هستند. 
دکتر کریمی تصریح کرد: این دانشکده در حال حاضر پذیرای دانشجویانی از مقطع کاردانی تا دکتری تخصصی (Phd) می باشد و دارای 5 گروه آموزشی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی (مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)، گروه مهندسی بهداشت محیط (مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد)، مهندسی بهداشت حرفه ای (مقطع کارشناسی پیوسته)، بهداشت عمومی (مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته) و گروه مهندسی پزشکی با گرایش های بالینی و بیوالکتریک (مقطع کارشناسی پیوسته) می باشد. 
در ادامه رییس دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به معرفی مسئولین و اعضاء هیات علمی پرداخت و از همدلی و همگرایی کلیه اعضای هیات علمی در ایجاد فضایی آرام و فعال در دانشکده جهت خدمت گزاری موثرتر به دانشجویان تقدیر و تشکر کرد. 
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به نقش مهم دانشجویان این دانشکده در شکل دهی و نیز مشارکت با تشکل های فرهنگی شامل بسیج دانشجویی، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و  نیز کانون ها، بر پتانسیل اجرایی بالای دانشجویان این دانشکده جهت همفکری و همگرایی با اهداف حوزه معاونت تاکید کرد.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین رسولی به اهمیت و نقش دانشجو جهت شرکت در فعالیت های فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و لزوم ایجاد فضا و بسترهای فرهنگی به منظور فعالیت دانشجویان را لازمه توسعه فرهنگی جامعه برشمرد. 
وی در ادامه  لزوم فعال کردن و ایجاد کانون های دانشجویی جدید به منظور مشارکت دانشجویان جهت کسب تجربه کار اجرایی در محیط دانشگاه را بسیار با اهمیت دانسته و اظهار کرد: این امر  می تواند باعث کسب تجارب ارزشمند برای دانشجویان و خلق ایده های نو در راستای گسترش فرهنگ اسلامی و ایرانی شود. 
وی در ادامه با اشاره به تولید شبکه های انبوه فارسی زبان در خارج از کشور که در صورت غفلت می تواند زمینه ساز انحطاط اخلاقی را رقم بزند اظهار کرد:  لزوم فرهنگ سازی، آگاه کردن و هدایت نسل جوان دانشجو توسط اساتید خوش فکر و دلسوز در مسیر ارزش ها و باورهای دینی را در خنثی کردن این قبیل توطئه های فرهنگی بسیار مهم اس 
 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر  ایجاد نشریه های دانشجویی گفت: در حال حاضر در این دانشگاه فقط 6 نشریه فعال وجود دارد و باید با توجه به ظرفیت دانشگاه به 22 نشریه افزایش یابد چرا که گسترش نشریه های دانشجویی- فرهنگی می تواند در جهت ارتقاء سطح علمی، اخلاقی، فرهنگی، اعتقادی، ادبی و ... جامعه نقش پررنگی را ایفا نماید.

مسولان فرهنگی و معاونان، مدیران گروه و اعضای هیأت علمی حاضر در جلسه نیز ضمن تشریح فعالیت‌های انجام شده به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.
در پایان این جلسه، دکتر کریمی ضمن تشکر مجدد از حضور دکتر رسولی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و هیات همراه، ابراز امیدواری کرد این دانشکده بتواند ضمن ایفا نقش مهم آموزش دانشجویان که زمینه ساز ارتقاء سلامت و بهداشت مردم جامعه خواهد بود، همسو و هم جهت با فعالیت های حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، رسالت خود را در تربیت دانشجویان متعهد و پایبند به اصول دینی و اخلاقی به شایستگی انجام دهد.
شایان ذکر است بازدید از فضای نمازخانه در حال آماده سازی و نیز مشاهده فضاهای آموزشی و اداری دانشکده و امکانات موجود پایان بخش بازدید معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی بود.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران حجت الاسلام و المسلمین دکترسید محمد حسین رسولی معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی


نظر شما :