حجت الاسلام و المسلمین رسولی: زنان سکاندار آرامش خانواده

۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۲ کد : ۳۰۰۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۴
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در وبینار تاثیر زن در ایجاد آرامش خانواده با الگوگیری از سیره حضرت زهرا (س) بر نقش کلیدی زن تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رسولی: زنان سکاندار آرامش خانواده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، وبیناری تحت عنوان " تاثیر زن در ایجاد آرامش خانواده با الگوگیری از سیره حضرت زهرا  (سلام الله علیها)" با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمد حسین رسولی به منظور بررسی جایگاه زن در سایر ادیان، تمدنهای قبل از اسلام و مقایسه آن با اسلام به صورت آنلاین و از طریق سامانه دانشگاه هوشمند برگزار شد.

در این وبینار دکتر رسولی با اشاره به آیاتی از قرآن نسبت به جایگاه زن و آفرینش زن نکاتی را بیان کرد و گفت: اصل فلسفه ازدواج رسیدن انسان به آرامش است و بخش عمده ای از ایجاد و حفظ این آرامش به دست زن می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیث شریف کساء به نکات مهم استخراج شده از جمله نقش محوری زن، توجه به اعضای خانواده، رعایت عدالت گفتاری و رفتاری با فرزندان، احترام به حریم خصوصی، گفتمان مودبانه توام با مهرورزی اشاره کرد و توضیحاتی پیرامون هر یک از این موارد بیان کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در پایان این وبینار ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت زهرا (س) و اشاره به درک بالای حضرت زهرا (س) در کلیه مسائل از جمله اجتماعی و سیاسی زمان خود به ذکر مصیبت شهادت این بانوی بزرگ اسلام پرداخت و برای همگان آرزوی پیروی از مسلک و سلوک عملی اهل بیت کرد.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمدحسین رسولی معاون فرهنگی دانشجویی وبینار


( ۱ )

نظر شما :