سی و دومین آزمون صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد

۱۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۴ کد : ۳۴۰۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۵۳
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از برگزاری سی و دومین دوره متوالی آزمون صلاحیت بالینی (OSCE) با رعایت پروتکل های بهداشتی در این واحد دانشگاهی خبر داد.
سی و دومین آزمون صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر شبنم موثقی از برگزاری سی و دومین دوره متوالی  آزمون صلاحیت بالینی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خبر داد.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با بیان اینکه آزمون آسکی یک آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی است که به صورت عینی در ایستگاه‌های مختلفی که سازماندهی شده، انجام می‌شود، افزود: در این آزمون که برای سی و یکمین دوره متوالی همزمان با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی، در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار می شود، کلیه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی رعایت و به منظور دقت و نظارت مطلوب‌تر از همه مراحل آزمون، فیلمبرداری می شود.
دکتر موثقی با تشریح اهداف و نحوه برگزاری آزمون ارزشیابی صلاحیت بالینی، اظهار داشت: از سال ۹۴ تاکنون هیأت ممتحنه و ارزشیابی پزشکی عمومی وزارت بهداشت با هدف سنجش مهارت‌های بالینی کسب شده از سوی دانشجویان پزشکی در طول دوره تحصیلی با توجه به اهمیت آموزش پزشکی، تصمیم به برگزاری یک آزمون در پایان دوره پزشکی عمومی گرفته و همه دانشجویان رشته‌های پزشکی برای ورود به عرصه بهداشت و سلامت جامعه با یک معیار ارزشیابی و با یک مقیاس یکسان مورد سنجش قرار می‌گیرند.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در پایان از کلیه پزشکان، استادان و همکارانی که در برگزاری این آزمون همکاری صمیمانه داشتند تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است است دکتر غلامرضا حسن زاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نیز به عنوان ناظر معاونت علوم پزشکی در این آزمون حضور داشتند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران آزمون صلاحیت بالینی دکتر شبنم موثقی رئیس دانشکده پزشکی


نظر شما :