گسترش همکاری های دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و سایر واحدهای استان تهران

۳۱ تیر ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۱ کد : ۳۴۲۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۷۷
دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به منظور ارتقای نقش اجتماعی حوزه پزشکی و توسعه آموزش پاسخگو با مسولان عالی و روسای واحدهای استان تهران به گفت و گو نشست. 
گسترش همکاری های دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و سایر واحدهای استان تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، با توجه به سیاستهای سازمان مرکزی و رویکرد اخیر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در ایفای نقش اجتماعی حوزه پزشکی و توسعه آموزش پاسخگو، ملاقاتها و بازدیدهای متعددی در هفته های گذشته بین دکتر علیرضا خوشدل، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و مسولان عالی استان و روسای واحدهای استان تهران برگزار شده است.


جلسه مشترک با واحد تهران شمال/ اعلام آمادگی برای پذیرش دانشجو و بیماران بین الملل


در این راستا شنبه 14 تیرماه جلسه مشترک با واحد تهران شمال در خصوص توسعه همکاریهای بین المللی در حوزه آموزش و درمان برگزار شد. در این جلسه دکتر خالدی، رئیس واحد تهران شمال با اشاره به ظرفیت جذب از کشورهای عراق و لبنان خواستار همکاریهای مشترک برای پذیرش دانشجو و پذیرش بیماران بین المللی شد.
دکتر خوشدل نیز با اشاره به توانمندی های آموزشی، پژوهشی و درمانی، ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری، پذیرش دوره های تحصیلات تکمیلی و دوره های کوتاه مدت تخصصی را به ویژه برای اساتید کشورهای همسایه و دوست از اولویتهای دانشگاه برشمرد و اعلام کرد برای پذیرش بیماران خارجی تا کنون اقدامات خوبی شده و بخش بین الملل بیمارستان ها فعال شده و ویزیتهای آنلاین با استفاده از اپلیکیشن حرفه ای انجام می شود.
وی همچنین خواستار مشارکت واحدهای تهران در توسعه کالج بین الملل دانشگاه شد که مورد استقبال دکتر خالدی و همراهان قرار گرفت.


جلسه مشترک با واحد تهران جنوب/ راه اندازی آزمایشگاه جامع علوم پزشکی


همچنین به منظور ساماندهی و مدیریت بهینه فضاهای فیزیکی جلسه مشترکی بین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، معاونت سما استان تهران و واحد تهران جنوب در روز 15 تیرماه برگزار شد. در این جلسه ضمن بازدید برای تشکیل مجتمع سما علوم پزشکی شامل آموزشکده مهارتی و مدرسه سما، مقدمات استقرار آزمایشگاه جامع علوم پزشکی مورد بحث قرار گرفت و همکاریهای خوبی شکل گرفت. 
در این جلسه دکتر حشمتیان، معاون سما استان و دکتر چگینی، رئیس واحد تهران جنوب بر همکاریهای مستمر تاکید کردند و صورتجلسه همکاری به امضای شرکت کنندگان رسید.
 

جلسه مشترک با واحد یادگار امام (ره) شهرری

به منظور بررسی و ارزیابی همکاری های قبلی و برامه ریزی مدل همکاری جدید بین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره)، جلسه مشترکی با حضور دکتر قاضی مغربی، رئیس واحد یادگار امام (ره) و معاونان آموزشی و توسعه مدیریت و منابع ایشان در محل دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.

در این نشست، دکتر خوشدل با اشاره به پتانسیل های همکاری آموزشی، تحقیقاتی، فناورانه و خدماتی درمانی با همکاری دوجانبه، محدودیت های توسعه رشته پزشکی را برشمرد و با اشاره به سند توسعه متوازن در وزارت بهداشت، نیاز منطقه ای، بومی و اقتضائات آموزشی راه اندازی مشترک علوم توانبخشی و مهندسی اندام مصنوعی و رشته های وابسته را پیشنهاد داد.

همچنین معاون آموزش و معاون توسعه مدیریت و منابع واحد یادگار امام (ره) و نیز دکتر رهبر، رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) نظرات خود را برای توسعه همکاری ارائه دادند.

دکتر قاضی مغربی و معاونان ایشان نیز با تاکید بر تمایل و آمادگی واحد یادگار امام (ره) به توافق پیرامون پیشنهادات علوم پزشکی در توسعه رشته ها، همکاری علمی و ایجاد مرکز درمانی مشترک اشاره کردند و این همکاری را حرکتی موثر در توسعه خدمات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران دانستند.

به منظور پیگیری توافقات طرفین، مقرر شد دو کارگروه درمان و آموزش-پژوهش موضوعات را پیگیری و یکماه بعد در حضور روسای طرفین جمع بندی کرده ونتایج جهت تصویب نهایی به استان ارائه شود.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران واحدهای استان تهران دکتر خوشدل


نظر شما :