اردوی جهادی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی

۰۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۳ کد : ۴۸۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۲۱
اردوی جهادی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی با حضور ریاست دانشگاه در مناطق محروم اطراف تهران در آستانه ۱۷ ربیع الاول و هفته بسیج برگزار شد.
اردوی جهادی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، روز گذشته در آستانه فرارسیدن 17 ربیع الاول و همزمان با آغاز هفته وحدت ،بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در قالب تیم پزشکی حرفه ای در اردویی یکروزه به سراغ محرومان جنوب تهران رفتند.
یزدان تولیده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی گفت: روز گذشته دومین مرحله اردوی جهادی دانشجویان این دانشگاه در قالب تیم پزشکی حرفه ای برگزار شد.


 تولیده افزود: این اردو با مشارکت و استقبال دانشجویان رشته های مختلف و همچنین با حضور اساتید، کارکنان و همکاری مسئولان دانشگاه انجام شد.


 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به اینکه این اردوی جهادی با حضور متخصصین پزشکی از جمله دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و پزشکان عمومی دانشگاه و بیمارستان های تابعه برگزار شد، بیان داشت: در این اردوی 1 روزه حدود۴۰ نفر از دانشجویان، اساتید جهادگر در قالب تیم های غربالگری، پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، بهداشت محیط، پرستاری، مشاوره خانواده، گروه فرهنگی، عوامل اجرایی و تیم مستند سازی به ارائه خدمات به مردم محروم منطقه جنوب تهران پرداختند.


وی با اشاره به فعالیت دانشجویان پزشکی و تعداد ویزیت‌ها و پذیرش مردم مناطق محروم در عرصه‌ی بهداشتی_درمانی عنوان کرد: غربالگری و مشاوره سلامت و پیگیری آزمایشات برای بیش از ۲۰۰ نفر، معاینات و ویزیت مراجعه کنندگان توسط پزشکان عمومی و انجام امور تخصصی دندانپزشکی و تحویل داروی مورد نیاز برای بیش از ۳۰۰ نفر معاینات دندانپزشکی شامل خدمات ترمیمی،جرم گیری و کشیدنی که توسط دندانپزشکان جهادگر انجام شد.همچنین مشاوره مامایی نیز برای  بانوان آن منطقه در این اردوی جهادی انجام گرفت. 

تولیده در ادامه با اشاره به وضعیت محرومیت این منطقه در عرصه‌های بهداشتی_درمانی گفت: هر چند این مناطق به همت و تلاش مسئولان مربوطه در عرصه‌ی بهداشتی_درمانی از درجه‌ محرومیت کمتری نسبت به مناطق دیگر برخوردار است، اما همچنان مشکلاتی قابل رویت است و نیازمند همت جدی مسئولان برای برطرف کردن این قبیل مشکلات هستیم.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص تربیت مدیران جهادی و تاکیدات ایشان بر برگزاری این اردو‌ها خاطرنشان کرد: اردو‌های جهادی علاوه بر سازندگی برای مردم محروم، به خودسازی و تربیت مدیران جامعه کمک خواهد کرد ،چرا که حضور دانشجویان در این مناطق و لمس کردن مشکلات مردم از نزدیک، خود عامل کمک کننده در جهت محرومیت زدایی میباشد. دانشجو و دانش آموخته‌ای که با بطن مشکلات مردم آشناست، به طور قطع برای حل مشکلات آن‌ها در سطوح مدیریتی دلسوزتر خواهد بود.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهراندانشکده دندانپزشکیدکتر سید علی ابطحیبسیج دانشجویی


( ۱ )

نظر شما :