دکتر جمال الدینی: خلق ارزشهای جدید در فضای آزاد رقابتی، تنها راه بقای دانشگاه

۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۲ کد : ۵۶۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۹۲
دکتر جمال الدینی در نشستی با دانشجویان دکترای تخصصی دانشکده داروسازی و علوم دارویی از خلق ارزشهای جدید در فضای آزاد رقابتی نه انحصاری به عنوان تنها راه بقای دانشگاه نام برد.
دکتر جمال الدینی: خلق ارزشهای جدید در فضای آزاد رقابتی، تنها راه بقای دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی، دکتر سیدحمید جمال الدینی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در نشستی با دانشجویان دکتری تخصصی دانشکده داروسازی و علوم دارویی ضمن تشریح مزایای تجمیع ادانشکده ها به نظرات، انتقادات و پیشنهادات ایشان پاسخ داد.

در این نشست دکتر جمال الدینی ضمن تشریح مزایای تجمیع گفت: آینده دانشگاه ها در سراسر دنیا به سمت تجمیع شدن پیش می رود. تجمیع واحدهای پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی هم برای ما فرصت استفاده از منابع مشترک و نگاه جامع  را فراهم کرد. ایجاد یک فضای بزرگ با الزاماتش حسن است نه عیب و افرادی که این تصمیمات را گرفته اند نگاه رو به آینده داشته اند.

معاون آموزشی دانشگاه در بخشی از سخنان خود خطاب به حاضران گفت: شما دانشجویان دکترای تخصصی سفیران اطلاع رسانی دانشگاه هستید و در تبلیغات دانشگاه بسیار تاثیرگذار هستید. تنها راه بقای ما در فضای آزاد رقابتی، خلق ارزشهای جدید در فضای آزاد رقابتی است و ما برای نامور شدن سرمایه گذاری خواهیم کرد. امکانی جز این وجود ندارد.

وی افزود: نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در انتخاب آزمایشگاه های همکار، معرفی ظرفیت های جدید، بروزرسانی و نظارت بر حسن اجرای کوریکولوم در  ارتقاء کیفیت فرآیند آموزشی و پژوهشی تاثیرگذار بوده و ما را به سمت نامور شدن پیش خواهد برد. اطلاع رسانی دقیق شما به ارتقاء سیستم کمک می کند چرا که نگاه شما متمایز با نگاه سایر مقاطع می باشد.

دکتر جمال الدینی با تاکید بر اعتباربخشی اظهار کرد: مهمترین بخش فرآیند آموزشی، اعتباربخشی است و خلاف تصور برخی، حلقه آخر این زنجیره نیست. چرا که اگر غربالگری مناسب نباشد، نیازسنجی و برنامه ریزی خوب نباشد اعتباربخشی نتیجه خوبی نخواهد داشت. دانشگاه محل درست کردن رزومه نیست بلکه باید افرادی با رزومه بالا به تدریس و تربیت دانشجویان بپردازند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تصریح کرد: سعی ما در توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی توجه به بازار آینده است. زمانی که دانشجو اقبالی به رشته ای ندارد یا آن رشته خوب معرفی نشده و یا ما رشته خوبی انتخاب نکرده ایم. اولویت ما دانشگاه و برتر شدن در انتخاب افراد است.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهرانمعاون آموزشیدکتر سیدحمیدجمال الدینیدانشکده داروسازی و علوم دارویی


نظر شما :