کسب تندیس هشتمین آیین ملى فداکارى دانشجویان ایران توسط دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۲ کد : ۶۱۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۴۷۵
دانشجوی پزشکی و عضو کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تندیس هشتیمین آیین فداکاری دانشجویان ایران را از آن خود کرد.
کسب تندیس هشتمین آیین ملى فداکارى دانشجویان ایران توسط دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی  آزاد اسلامی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، فاطمه تاجیک، دانشجوی رشته پزشکی و عضو کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران موفق به کسب تندیس هشتمین آیین ملی فدارکاری دانشجویان ایران شد.

به گفته میثم اخلاق دوست، دانشجوی پزشکی و دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در خصوص اهمیت این تندیس گفت: تندیس ملی فداکاری، بر آن است دانشجویانی را که با جان و مال و اندیشه‌ی خویش به جنگ خطر رفته‌اند تا زندگی را برای هم‌نوعان خویش، زیبا بسازند، بشناسد.
وی افزود: از اهداف طرح این آیین مى توان به زنده کردن و پاسداشت ارزش‌های الهی، انسانی، اخلاقی در جامعه، به‌ویژه در میان دانشجویان، ترویج و روایی دادنِ فرهنگ فداکاری، شجاعت، دلاوری و نوع‌دوستی در میان دانشجویان و سپاسگزاری و قدردانی از دانشجویان فداکار، نیکوکار، دلیر، و نوع‌دوست اشاره کرد.
اخلاق دوست در ادامه گفت: در این طرح، هر سال، از دانشجویانی که در کارهای خیر و نیکوکارانه، امداد و نجات انسان‌ها و محیط زیست آنها، و پاسداری از میهن و هم‌میهنان خویش مشارکتی فعال، مؤثر و داوطلبانه داشته‌اند، قدردانی می‌شود.
وی تصریح کرد: دبیرخانه‌ی دائمِ طرح تندیس فداکاری در سازمان جهاد دانشگاهی تهران بنیاد گذارده و پیش از این، هفت بار مراسم اعطای تندیس ملى فداکاری برگزار شده است.
دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: در هشتمین آیین تندیس ملى فداکارى دانشجویان ایران تعداد 108 نفر ثبت نام کردند که پس از تفکیک و دسته بندی به دستگاه‌های ذیربط ارجاع شده و پس از امتیازبندی اختصاصی در 6 جلسه فشرده چند ساعته افراد و گروه‌های برگزیده برای دریافت تندیس معرفی شده‌اند، که شامل 18 فرد و 9 گروه هستند که از این بین خانم فاطمه تاجیک دانشجوى پزشکى دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامى تهران و عضو کانون هلال احمر این دانشگاه از طرف دبیرخانه برگزیده شد. وی عضو شوراى اجرایى هلال احمر دانشگاه و پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر شمیرانات مى باشد که در غربالگرى هاى متعدد، طرح هاى مختلف و دوره هاى آموزشى مربوط به سازمان هلال احمر مشارکت داشته است؛ از اعضاى موسس و مدیریت گروه جهادى پزشکى حامى مى باشد که تا کنون در برگزارى بیش از ۵۰ اردوى جهادى پزشکى در مناطق محروم مشارکت داشته است؛ و در کارهاى فرهنگى دانشگاه حضور فعال داشته همچنین داراى سه کتاب تالیفى تدوینى نیز مى باشد.

به گفته اخلاق دوست ، این سومین بار است که اعضای شورای اجرایی کانون هلال احمر این دانشگاه موفق به کسب تندیس ملی فداکاری ایران می شوند.


خاطر نشان می شود، ششمین تندیس ملی فداکاری ایران نیز از آن میثم اخلاق دوست، با معرفی از سمت وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و هفتمین تندیس ملی فداکاری توسط دکتر شادی عرفانیان اصل با معرفی از سمت دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. 

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران کانون هلال احمر هشتمین تندیس آیین ملی فداکاری


( ۱ )

نظر شما :