فرجام فر:

پرستاری شغلیست که مرز ندارد

۲۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۳ کد : ۶۹۹ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۶۶
پرستار دوران دفاع مقدس و نویسنده کتاب کفش های سرگردان، در مراسم گرامیداشت روز پرستار از همت و تلاش شیرزنان این سرزمین در دوران دفاع مقدس بویژه نقش پرستاران تجلیل کرد.
پرستاری شغلیست که مرز ندارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، همزمان با میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، سهیلا فرجام فر، پرستار دوران دفاع مقدس و نویسنده کتاب کفش های سرگردان در مراسم گرامیداشت روز پرستار که در سالن همایش بیمارستان بوعلی با حضور دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، مسولان و پرستاران برگزار شد با ذکر خاطراتی  از همت و تلاش شیرزنان این سرزمین در دوران دفاع مقدس و نقش پرستاران یاد کرد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.
وی که فارغ التحصیل دانشکده پرستاری نیروی هوایی است ضمن تشریح روزهای سخت آغازین جنگ گفت: از آنجا که در آغازین روز جنگ در آبادان بودم به کمک مصدومان در مراکز درمانی رفته و دوش به دوش غیورمردان در دفاع از سرزمینم گام برداشتم.
فرجام فر در خصوص سوگندنامه پرستاری و کمک به خلبان زخمی عراقی که به اسارت گرفته شده بود گفت: با وجود کینه ای که از کشتار بسیاری از هموطنانم به دست عراقیها داشتم ولی با تلنگری به یاد حدیث پیامبر (ص) و سوگندنامه ام افتادم و به او مانند دیگران کمک کردم.
وی اظهار کرد: شغل پرستاری مرز ندارد و بسیاری از زنان کشورم به وقتش در کنار مردان در دوران دفاع مقدس موثر بودند و درخشیدند.
فرجام فر در پایان چند جلد از کتاب کفش های سرگردان را که خاطرات جنگ تحمیلی خود است به کتابخانه بیمارستان بوعلی این دانشگاه تقدیم کرد.
در این مراسم که به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشجویی برگزار شد، دکتر میرمسعود فاطمی، معاون دانشجویی فرهنگی، دکتر ایجادی، رئیس بیمارستان بوعلی، دکتر عامریون، رئیس بیمارستان امیرالمومنین، دکتر طاهره نصرآبادی، رئیس دانشکده پرستاری مامایی،  سهیلا فرجام فر، کارشناس پرستاری نیروی هوایی و نویسنده و راوی جنگ ایران و عراق در کتاب کفش های سرگردان، برخی مدیران، پرستاران کارکنان و دانشجویان حضور داشتند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران سهیلا فرجام فر دفاع مقدس کفش های سرگردان


نظر شما :