دکتر ابطحی:

کادر پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور بدون اغراق از بهترینها هستند

۲۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۲ کد : ۷۰۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۰۷۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در مراسم گرامیداشت روز پرستار، کادر پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور را به عنوان بهترین کادر دانست.
کادر پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور بدون اغراق از بهترینها هستند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر سید علی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حضور در مراسم روز پرستار که در آستانه فرارسیدن میلاد حضرت زینب (س) در سالن همایش بیمارستان بوعلی برگزار شد ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب و روز پرستاراز کلیه پرستارانگ کادر پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور را جزء بهترین کادرها دانست.
وی در بخشی از سخنان خود که امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است در خصوص توفیقات بهداشتی درمانی بعد از انقلاب گفت:  قبل از انقلاب پزشک خارجی از کشورهای اطراف به کشور وارد می شد؛ اما امروز، از جایگاه خوبی در عرصه پزشکی برخورداریم تاجایی که بسیاری از بیماران کشورهای همسایه در ایران مداوا می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در ادامه خاطر نشان کرد: اگر به اوایل انقلاب برگردیم در تمام شبکه‌‌‌های بهداشت و درمان کشور از پزشک عمومی تا متخصص، حضور پزشکان خارجی از کشورهای اطراف سهم چشمگیری داشت و تعداد فارغ‌‌التحصیلان ما به قدری اندک بود که نیاز کشور را تامین نمی‌‌کرد و تعداد بسیار محدودی از بیمارستان‌های دانشگاهی هم در تربیت دکتری تخصصی برنامه داشتند.

ابطحی تاکید کرد: در دوران قبل از انقلاب، تربیت پزشک در ایران منحصر به دانشکده های  پزشکی مادر بود؛ اما در حال حاضر، به برکت انقلاب و توسعه جامع  در کشور علاوه بر دانشگاه‌‌‌‌ها و مراکز پزشکی درمراکز استان‌ها، دانشکده‌‌های پزشکی در بعضی از شهرستانهای بزرگ دایر شده و علاوه بر رفع نیاز به پزشک عمومی در بسیاری از رشته‌‌های تخصصی هم موفق به تربیت و پاسخگویی نیاز جامعه در عرصه‌‌‌های مختلف درمانی و پزشکی شدیم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران یاد آور شد: ادغام شبکه‌های بهداشت و درمان و تشکیل آن در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بعد از انقلاب اسلامی، یک اقدام موثر در توسعه علم پزشکی بود تا جایی که یک انسجامی در تربیت نیروهای متخصص به وجود آورد و امکانات خوب آموزشی و درمانی شکل گرفت که به دنبال آن بیمارستان‌‌های تخصصی آموزش پزشکی هم در جهت تریبت پزشکان، در سراسر کشور توسعه پیدا کرد.

ابطحی متذکر شد: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی امروز در کشور15 دانشکده پزشکی، 5 دانشکده دندان پزشکی و 3 دانشکده علوم دارویی دارد که مجموعا در طول سال با رشته‌های پرستاری 10 هزار دانشجو را به خود جذب می‌کند و رشته پرستاری دانشگاه آزاد از نظر هیات علمی و کلیه امکانات در سراسر کشور توسعه بسیاری پیدا کرده است وکوریکولیوم های آموزشی نیز در تمام سطوح با دقت اجراء و مراکزEDC توسعه آموزشی پزشکی توفیقاتی بسیار در ارتقاء آموزش داشته است .

وی ضمن تبریک این روز بزرگ به کلیه پرستاران از ایشان خواست تا با محبت و توجه به بیماران در حفظ شان جایگاه پرستاران بیش از پیش کوشا باشند.
در پایان این مراسم که به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشجویی در سالن همایش بیمارستان بوعلی برگزار شد از پرستاران نمونه مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دانشکده پرستاری تجلیل بعمل آمد.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بیمارستان بوعلی روز پرستار دکتر ابطحی


( ۲ )

نظر شما :