دکتر ابطحی: سهم بالای دانشگاه آزاد اسلامی در رشد علمی کشور

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ کد : ۷۸۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۷۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است که امروز، سهم قابل‌توجهی در رشد علمی و رفع نیازهای آموزشی کشور دارد.

سیدعلی ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره  به پشتیبانی مردم از نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌ها، گفت: مسئولان و تصمیم‌گیرندگان کشوری، باید تمام تلاش خود را در راستای حل مشکلات مردم به‌کار بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در رابطه با استقرار غرفه فجر همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: با همکاری پایگاه بسیج دانشجویی مقداد و هشت دانشکده دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، غرفه‌هایی برای نمایش دستاوردها و توانمندی‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در قالب کتابچه، بنر و بسته‌های فرهنگی اقدام کردند.

ابطحی ادامه داد: غرفه‌هایی برای ارائه مشاوره درمانی به گروه‌های مختلف مردان، بانوان و کودکان تعبیه شده بود؛همچنین غرفه‌هایی برای ارائه مشاوره‌های دندانپزشکی و مشاوره‌های دارویی در رابطه با نگهداری داروهای مازاد و عوارض دارویی درنظر گرفته شده بود.

وی با اشاره به ارائه توضیحاتی در مورد واحد فرشتگان دانشگاه آزاد اسلامی در این غرفه، بیان کرد: توضیحاتی در رابطه با واحد فرشتگان در این غرفه به نمایش گذاشته شد که نشان‌گر پیشگامی دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش ناشنوایان و نابینایان است. دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است که امروز سهم  قابل‌توجهی در رشد علمی و رفع نیازهای آموزشی کشور دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تصریح کرد: باید قبول کرد پیش از انقلاب و حتی در اوایل انقلاب در رشته‌های پزشکی و تربیت متخصصان درمانی، محتاج کشورهای بیگانه بودیم. اکنون دانشگاه‌ها به اندازه نیاز کشور، در مناطق محروم نیز متخصصان پزشکی و درمانی پرورش می‌دهند.

ابطحی با اشاره به توسعه رشته‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۰۰ دانشکده پرستاری با سطح بالای کیفی، امکانات خوب بالینی و نسبت قابل‌قبول استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی دایر است که در سراسر کشور متخصصان را روانه نظام بهداشت و درمان می‌کند.

وی در پایان، اظهار کرد: پیروزی و شکوفایی انقلاب منجر به رفع نیازهای علمی و دانشگاهی کشور شد که دانشگاه آزاد اسلامی نمونه بارز این شکوفایی و خوداتکایی است.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سیدعلی ابطحی 22 بهمن خبرگزاری آنا


نظر شما :