دکتر جمال الدینی:

دانشجویان غیرایرانی سفیران تمدن و فرهنگ ایران اسلامی

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۶ کد : ۸۶۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۳۳۵
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در جلسه ای که با حضور کارشناسان معاونت روابط بین الملل راهکارهایی جهت حل مشکلات دانشجویان غیرایرانی برگزار شد از دانشجویان غیرایرانی به عنوان سفیران تمدن و فرهنگ اسلامی یاد کرد.
دانشجویان غیرایرانی سفیران تمدن و فرهنگ ایران اسلامی


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر سیدحمیدجمال الدینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در جلسه ای که با حضور مسولان معاونت روابط بین الملل در سالن شورای این دانشگاه به منظور آشنایی با قوانین و مقررات دانشجویان غیرایرانی برگزار شد از دانشجویان غیرایرانی به عنوان سفیران تمدن و فرهنگ اسلامی یاد کرد.

دکتر جمال الدینی دانشجویان غیر ایرانی را امانتی در دانشگاه دانسته و اظهار کرد: این دانشجویان سفیران تمدن و فرهنگ ایران اسلامی هستند. ایشان آداب و فرهنگ ما را در روش برخورد ما می بینند. اگر ما خوب تعامل کنیم و مشکل گشایی کنیم در آینده این ذهنیت برایشان می ماند و برعکس اگر احساس کنند ما بی تفاوتیم و توجهی نمی کنیم، هر چه از هویت و فرهنگ مهمان‌نوازی بگوییم این را در عمل ندیده‌اند.

در این جلسه دکتر سید حمید جمال الدینی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، جلسه با دانشجویان غیرایرانی را فرصتی مغتنم دانسته و مشکلات مطرح شده در جلسه را جهت ارائه راه حل بیان کرد.

 

وی ارائه مدرک تحصیلی هنگام ثبت نام و مدت زمان اخذ ویزا را یکی از مشکلات دانشجویان غیرایرانی بیان کرد که با هماهنگی های بعمل آمده به سه ماه افزایش یافت.

به گفته دکتر جمال الدینی، مشکل دیگر این دسته از دانشجویان ارائه گواهی موقت پیش دانشگاهی همراه با چک و سفته بود که با مجوز اخذ شده مقرر شد تا دانشجویان غیرایرانی تا 6 ماه با اخذ فرم لازم این دانشجویان را پذیرش کنیم.

دکتر جمال الدینی در پایان از تعامل و همکاری معاونت بین الملل دانشگاه -دکتر شیخ عطار، دکتر رزمی همچنین از ارتباط مناسب و اطلاع خوب قوانین خانم ایمانی، آقای صحبتی و سایر اعضای این مجموعه که عملکرد آنها باعث شناخت دانشجویان غیرایرانی از این عزیزان گردیده است، تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر سیدحمید جمال الدینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی


نظر شما :

زهرا ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۲:۲۵
با سلام‌و تشکر از همگی اعضای این جلسه و علی الخصوص دکتر جمال الدینی به نظرم این جلسه بسیار مفید بوده و دستاورد های بسیار خوبی داشته است من از صمیم قلب از شما متشکرم که به فکر معضلات ما بوده اید و در پی حل آن هستید