جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      دکتر میرزاده: دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید .

 

      دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)، شروع ولایت حضرت بقیه الله اعظم حضرت صاحب الزمان (عج) را تبریک گفت. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به روایت "اگر علم، 27 حرف باشد تا زمان ظهور امام زمان علیه السّلام فقط دو حرف آن آشکار است و باقیش را آن حضرت در اختیار بشر قرار می دهد"، تصریح کرد: این روایت نشان می دهد که با همه وسعتی که علم بشری پیدا کرده است اما پس از ظهور حضرت ولی عصر ابواب آسمان و علم بر روی انسان باز می شود و آن زمان است که انسان می تواند از تمام ظرفیت های فکری خود استفاده کند.
دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه در قرآن از علومی صحبت شده که هنوز انسان به آنها دسترسی پیدا نکرده، گفت: از این آیات و روایات می توان فهمید که بشر زمانی به تمام این دانش ها دست پیدا می کند و پس از ظهور امام زمان (عج) آینده عقلی، حاکمیت عقل و باز شدن ابواب علمی برای بشر در راه است . وی با اشاره به جلسه دو روز گذشته با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: این جلسه که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد جلسه بسیار مثبتی بود و برآیند آن برای دانشگاه آزاد اسلامی مطلوب بود و امیدوارم که از این پس جوسازی ها و حاشیه سازی ها علیه دانشگاه آزاد اسلامی خاتمه پیدا کند.
دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید، گفت: اگر واحدی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه من در دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مردم، دولت و وزرات علوم باشم، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید استانداردهای آموزش عالی را رعایت کند. وی افزود: اگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کف امکانات آموزشی رعایت نشود مورد حمایت ما قرار نخواهد گرفت.

 

 
 

دکتر میرزاده: دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید . نسخه قابل چاپ

Preview