جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      دکترلاریجانی:دانشگاه آزاد یک برند آموزشی است و تلاش ما حفظ و ارتقای این مجموعه است

 

     قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی در مراسم افتتاح دستاوردهای آموزشی، پزشکی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی واحد تهران گفت: هم اکنون علوم پزشکی سهم 40 درصدی در تولید علم کشور را به دوش می کشد.
دکتر باقر لاریجانی قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی در مراسم افتتاح دستاوردهای آموزشی، پزشکی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی واحد تهران، اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی با تلاش دوستان بسیاری مانند دکتر یحیوی در سال های گذشته پایه ریزی شد و در این مدت گسترش یافته است.
وی از فعالیت 90 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی خبر داد و گفت: در این تعداد واحد دانشگاهی بین یک تا 10 رشته در هر کدام از این واحدها دنبال می شود.
وی تاکید کرد: از بین 2 هزار و 500 واحد آموزشی غیرانتفاعی که در سطح کشور فعال است، تنها دانشگاه آزاد اسلامی رشته‌های علوم پزشکی را ارائه می‌کند بنابراین علوم پزشکی برای دانشگاه آزاد یک برند آموزشی است و تلاش ما حفظ و ارتقای این مجموعه است که در تمامی این سالها با تلاش و کوشش بسیار ایجاد شده است.
لاریجانی با اشاره به اینکه باید بتوانیم پزشکی مدرن امروز را نمایندگی کنیم، گفت: برای آنکه مجموعه پزشکی کشور بتواند پیشرفت کند، باید در سطح جهانی و بین‌المللی حضور فعال و چشمگیری داشته باشیم.
وی بر فعالیت 14 دانشکده پزشکی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: این 14 دانشکده می بایست به صورت شبکه با یکدیگر در ارتباط باشد تا تمامی آنها با استفاده از تجارب همدیگر سطح رشد و توسعه متناسبی را تجربه کنند.
لاریجانی با اشاره به برنامه جامع حوزه پزشکی، گفت: این برنامه در شورا تصویب شده و امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک هر واحد دانشگاهی برنامه‌های خود را متناسب با این برنامه تدوین کند.
وی در ادامه سخنانش اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مجموعه خود با چالش‌های زیادی روبه‌روست. اما دکتر میرزاده تلاش کردند به مجموعه پزشکی کمک کنند. در همین راستا در سال گذشته برنامه‌ای برای ساماندهی وضعیت موجود طراحی شد.
قائم ‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی با اشاره به راه‌اندازی 5 بیمارستان در این دانشگاه،گفت: راه اندازی و تجهیز این تعداد بیمارستان نزدیک به 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که به خوبی، هزینه بر بودن این فعالیت های را نشان می دهد.
لاریجانی از راه اندازی 6 بیمارستان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با اجرای طرح تجمیع رشته های دندان پزشکی، داروسازی و پزشکی همچنین برنامه های این دانشگاه برای افزایش جذب اعضای هیات علمی بسیاری از مشکلات موجود بر طرف خواهد شد.

 

 
 

دکترلاریجانی:دانشگاه آزاد یک برند آموزشی است و تلاش ما حفظ و ارتقای این مجموعه است نسخه قابل چاپ

Preview