جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: افزایش کیفی خدمات درمانی، جزء پنج اولویت اول کشور در دولت تدبیر و امید است.

 

      مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کنفرانس چالش های مدیریتی تحول نظام سلامت واحد علوم و تحقیقات بر ضرورت افزایش کیفیت در بخش بهداشت و سلامت جامعه تاکید کرد و گفت : با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، افزایش کیفیت ارائه خدمات درمانی، بین پنج اولویت اول کشور قرار گرفت.
دکتر سید محمود طباطبایی، طرح سلامت را یکی از بزرگترین طرح‌های ملی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی مردم نهاد از ابتدا، دارای اهدافی مردمی بوده که توجه به بحث سلامت در سال های دفاع و سازندگی به دلیل مشکلات موجود کمتر مطرح بود.
وی با توجه به وقوع جنگ تحمیلی و عوارضی که این رویداد بر نظام سلامت کشور وارد آورد، تصریح کرد: اکنون، شبکه بهداشتی کشور، شامل متخصصان، اساتید و دانشجویان از لحاظ کمی و کیفی قادر به حل نیازهای جامعه در این حوزه هستند. مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به این اصل که جمهوری اسلامی ایران نظامی ارزشی و مبتنی بر مشارکت مردم است، اظهار کرد: افزایش رضایت‌مندی مردم از نحوه ارائه خدمات به ویژه در بخش دولتی و لزوم ورود عنصر عدالت به بحث سلامت، از ارکان مهم در هر کشور محسوب می‌شوند.
دکتر طباطبایی بهره‌مندی همه اقشار جامعه از خدمات بهداشتی و درمانی را ضروری دانست و ادامه داد: براین اساس، طرح تحول نظام سلامت کشور تدوین و اجرایی شد و امید است با حل مشکلات و نواقص، روز به روز بر کیفیت اجرای آن افزوده شود.

هدف نظام بهداشت و درمان کشور ایجاد عدالت در سلامت است

معاون اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هم در این کنفرانس، با بیان اینکه در نظام‌های برنامه‌ریزی، هدف مسیر را تعیین می‌کند و اقدامات را شکل می‌دهد، گفت: هدف در نظام بهداشت و درمان کشور ایجاد عدالت در سلامت و دسترسی همه اقشار جامعه به خدمات درمانی است.
محمدرضا واعظ مهدوی دغدغه حوزه سلامت را کاهش پرداختی مردم دانست و اظهار کرد: امید است، دغدغه هزینه‌های تحمیلی بر مردم در حوزه‌هایی نظیر آموزش و انرژی نیز مدنظر سیاست‌گذاران قرار بگیرد.
واعظ مهدوی با بیان اینکه برخورداری همه سطوح جامعه از خدمات درمانی از اصول جهانی و موجود در قانون اساسی کشور است، ادامه داد: تامین خدمات بیشتر برای اقشار آسیب پذیر جامعه و هدف گذاری فقرا، اجرای تبعیض مثبت در جامعه است.
وی انسان سالم را مولفه توسعه جوامع ارزیابی کرد و افزود: هدف اصلی باز گرداندن عدالت به نظام سلامت است تا مشکلات ناشی از حذف یارانه‌های انرژی از سال 1389 و تحمیل 37 درصدی هزینه های درمانی به جای 10 در صد، بر مردم، رفع شوند.
واعظ مهدوی خاطرنشان کرد: براین اساس، ساماندهی خدمات، طرح تامین و تجهیز بیمارستان‌های دولتی و ارتقای معالجات در دستور کار طرح تحول نظام سلامت قرار گرفت.
وی بر لزوم فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی در کشور تاکید کرد و اظهار کرد: تکیه بر درآمدهای نفتی، موجب بروز مشکلات متعدد در بحث‌های اقتصادی و فرهنگی، تورم ساختاری و تبدیل دولت به یک خیر اهدا کننده، می شود.

 

 
 

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: افزایش کیفی خدمات درمانی، جزء پنج اولویت اول کشور در دولت تدبیر و امید است. نسخه قابل چاپ

Preview