جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامی واحد تهران مطرح شد : ريشه بسياري از آسيب ها و معضلات اجتماعي دور شدن از قرآن است

 

      راه نجات جوانان ، قرآني زندگي كردن است برگزيدگان عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامی واحد تهران خانم ها : فروغ طاهري ، زهرا ابوترابي و حميده اسماعيلي پس از كسب موفقيت در سطح مسابقات استاني به مرحله مسابقات كشوري قرآن و عترت راه يافتند .
دكتر سيد محمود طباطبائي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامی واحد تهران با حضور در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی و فرهنگي با تاكيد براهميت پيروي از تعاليم انسان ساز كتاب قرآن در زندگي جوانان تصريح كرد : ريشه بسياري از آسيب ها و معضلات اجتماعي فاصله گرفتن و دور شدن ازمفاهيم قرآن است .
رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران با اشاره به اهميت و ارزش حضور جامعه دانشگاهي اعم از اساتيد عضو هيات علمي و جوانان دانشجو در عرصه مسابقات استاني و كشوري حفظ و قرائت قرآن كريم گفت : در دنیای امروز نیاز جوانان به آموزه های دینی و قرآنی بیش از گذشته است .
دكتر طباطبائي با تقسير پنج آيه اول سوره بقره گفت : براي معرفي قرآن هيچ بيان و منطقي زيباتر از خود قرآن نيست و کسانی که با قرآن مأنوس هستند به میزانی که آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، در زندگي فردي و اجتماعي خود موفقیت کسب خواهند کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرند، دچار خسارت و ضرر خواهند شد .
چهره ماندگار عرصه علوم پزشكي و رئيس واحد علوم پزشكي تهران با بيان اينكه از حدود 6 هزار آيه قرآن تقريباٌ پانصد آيه راجع به مسائل شرعي و فقهي است و بقيه آيات اين كتاب مقدس براي بهتر زيستن و دستور زندگي براي همه نسل هاي بشريت در زمان حال و آينده است تاكيد نمود : قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی انسانها نيست ، ولي در شرايط فعلي اين كتاب الهي به يك سمبل و نمادي براي تبرك منازل تبديل شده است و به جاي انكه آيات آن را با گوش جان بخوانيم و از دستورات آن پيروي كنيم ، در كنج قفسه هاي رفيع كتابخانه قرار مي دهيم . در حالي كه اگر هريك از ما در هر مقام و نقشي كه در دانشگاه بعنوان استاد ، دانشجو و يا كارمند بعهده داريم ، قرآن مجید را مبنا و ملاك اعمال و كردار خود قرار دهيم هيچ سوال و پرسشي نيست كه قرآن براي آن جواب نداشته باشد پس تربيت انسانهاي قر آني كليد حل بحرا و برون رفت از اينهمه معضل فقر ، بيچارگي ، فساد ، اعتياد و ساير اسيب هاي اجتماعي است . بايد به رآن به عنوان کتاب زندگی و یک مجموعه کامل درس های انسان سازی نگاه کرد.
در ادامه دكتر مير مسعود فاطمي معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران با تفسير«حدیث ثقلین» به شان و منزلت قرآن و عترت در زندگي مسلمانان پرداخت .
معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران تصريح كرد : در اين حدیث که که از معتبرترين اخبار نزد علمای همه مذاهب اسلامی مي باشد و شیعیان آن را از دلایل امامت و خلافت بلافصل امیر المؤمنین علی بن ابی طالب (ع) می شمارند ، گفته شده است : پیامبر اكرم وصیتی همیشگی و ماندگار به اين مضمون فرموده اند كه من دو چيز نفيس و وزين و گرانبها در ميان شما باقي مي گذارم كه اين دو چيز اول كتاب خدا و دوم عترت است و اين دو هرگز از همديگر جدا نمي‌شوند و امت من مادامی که به این دو تمسک بجویند گمراه نمی شوند . دكتر فاطمي سپس با ارائه گزارشي به موفقيت دانشجويان و اساتيد واحد علوم پزشكي درراهيابي به مسابقات استاني و كشوري در زمينه حفظ آيات و مفاهيم قرآني اشاره كرد و گفت : قدم هاي موثري از سوي حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي اجتماعي در زمينه تقويت و گسترش فعاليت هاي كانون قرآن و عترت برداشته شده است كه برگزاري اين مسابقات و تشويق و انتخاب برگزيدگان يكي از مصاديق بارز آن است .
رحيم طياريه مدير امور فرهنگي و مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامی واحد تهران با بیان اینکه این مراسم به منظور تقدیر و تجلیل از برگزیدگان بیستمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت و فعالان فرهنگی و قرآنی برگزار شده بود گفت: در این مراسم از تعداد 35 نفر از برگزیدگان قرآنی در بخش کتبی ودر رشته های زندگانی پیامبر اکرم(ص)، زندگانی چهارده معصوم(ع)، نهج البلاغه، نماز، احکام، ادعیه و زیارت، تفسیر و ترجمه قرآن و همچنین 28 نفر در بخش شفاهی و در رشته های ترتیل، تحقیق، حفظ و اذان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
گفتني است اين مراسم روز شنبه 20 تيرماه سال 94 ، مصادف با 24 ماه رمضان ، ماه رحمت پروردگار و مقارن با گرامیداشت لیالی قدر و ضربت خوردن و شهادت حضرت امیرالمومنین با حضور دكتر طباطبائي رئيس دانشگاه و جمعي از اعضاء هيات رئيسه ، دانشجويان ، كاركنان و اساتيد عضو هيات علمي در سالن اجتماعات اين واحد دانشگاهي برگزار شد . شايان ذكر است از ميان اساتيد شركت كننده خانم ها : فروغ طاهري ، زهرا ابوترابي و حميده اسماعيلي پس از كسب موفقيت در سطح مسابقات استاني به مرحله مسابقات كشوري راه يافتند .

 

 
 

در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامی واحد تهران مطرح شد : ريشه بسياري از آسيب ها و معضلات اجتماعي دور شدن از قرآن است نسخه قابل چاپ

Preview