جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکتر علی یوسفی اودرجی دبیر اجرائي طرح ضیافت اندیشه و دبیر شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي تهران از برگزاری مراسم اختتاميه طرح ضیافت اندیشه اساتید در تابستان 94 با حضور دكتر سيد محمود طباطبايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي تهران ، حجت الاسلام تاج آبادی ریاست دفترنهاد رهبری ،
جمعي ازاساتید عضو هيات علمي و كادر درماني بيمارستانهاي تابعه اين واحد دانشگاهي در سالن اجتماعات اين واحد دانشگاهي خبر داد .
      مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري :مراسم اختتاميه طرح ضيافت انديشه استادان و نشست هم انديشي استادان در واحد پزشكي تهران برگزار شد .

 

     دکتر علی یوسفی در ابتداي مراسم اختتاميه طرح ضیافت اندیشه و هم انديشي اساتيد با ارائه گزارش مبسوطي در باره هدف وچگونگي تشكيل اين جلسات گفت :
مهمترین رسالت دانشگاه‎ها تربیت نیروهای متخصص و متعهد است و هدف اصلی طرح ضیافت اندیشه، تبین اندیشه‎های اسلامی ، نهادینه کردن ارزش های دینی و گسترش فضایل اخلاقی است و برگزاری این چنین دوره هایی عاملی در جهت آشنائي هرچه بيشتر فكري و پیشرفت عقیدتی استادان و اعضای محترم هیات علمی است .
وی با اشاره به كسب افتخار آمير مقام دوم اين واحد دانشگاهي در طرح ضیافت اندیشه سال گذشته و تقدير از مشاركت و حضور فعالانه اساتید شركت كننده در جلسه هم انديشي گفت : اعتماد و حسن ارتباط دوسويه اعضاء هيات علمي با مدرسين كارگاه هاي آموزشي و همچنين همكاري مسئولان اجرائي دفترنهاد رهبری موجب شده بود تا اساتيد در فضائي كاملاٌ آزاد و صميمانه به بحث و گفت گوبپردازند .
براي انتقال ارزشهاي اسلامي بايد سناريوي فرهنگي داشته باشيم حجت الاسلام تاج آبادی مسئول دفترنهاد رهبری نيز با تشكر از حضور با بركت و حمايت دكتر سيد محمود طباطبائي رئيس دانشگاه و همچنين دكتر سيد عباس صفوي نائيني معاون آموزشي دانشگاه در برگزاري موفق و موثر طرح ضيافت انديشه و هم انديشي اساتيد گفت :
اجراي طرح ضیافت انديشه بر اساس راهبردهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی پیش بینی شده در سند اسلامی شدن دانشگاه ها براي اساتيد اين واحد دانشگاهي برنامه ریزی شده است .
وي با اشاره به نقش و رسالت اساتيد در ارائه الگو هاي رفتاري و اسلامي گفت : اعضاء هيات علمي و اساتيد تلاشگر دانشگاه شايسته است علاوه بر آموزش مباحث تئوريك ، مفاهيم معنوي علم را نيز با رفتار و كردار و گفتار خود به دانشجويان بياموزند و در اين آموزش تقويت بعد عاطفي و انساني را درقلب و روح نسل جوان مد نظر قرار دهند . و از اين حيث من و شما اساتيد عزيز رسالت سنگيني بر عهده داريم ما براي انتقال ارزشهاي جامعه اسلامي بايد سناريوي فرهنگي داشته باشيم ، تعليم و تربيت دو امر جداگانه نيست بلكه تعليم و آموزش زير مجموعه تربيت است ، وقتي يك استاد در سر كلاس درس خود را با نام خدا شروع مي كند اصول معرفت و خداشناسي را در حين تدريس به دانشجويان خود مي آموزد و اين اصل مصداق بارز تعليم و تربيت است .
ريشه دو صفت صداقت و امانت داري در ايمان و توكل به خالق است مسئول دفترنهاد رهبری در ادامه با نقل حديثي از پيامبر عظيم الشان اسلام اظهار نمود : در تشخيص خوبي غير ازانجام واجبات ميزان صداقت و امانتداري افراد ملاك است زيرا و ريشه هر دوي اين صفات از ايمان است كه صد در صد از خدا نشات ميگيرد .
حجت الاسلام تاج آبادی سپس با طرح موضوع شبهات ها و فتنه ها به مسئله شبيخون فرهنگي و ضرورت پاسداري ازحفظ حرمت ها و ترويج ارزشهاي اسلامي اشاره كرد و گفت : آنچه اساس يك جامعه را از هم مي پاشد توجه به اين دو مسئله است زيرا شبهات ها از درون و فتنه ها همچون ماهواره از بيرون جامعه رامورد تهديد قرار مي دهد و در اين ميان نقش اساتيد است كه مي تواند حائل و پشتيبان برنامه هاي ديني و فرهنگي جامعه باشد .
دكتر سيد محمود طباطبايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزا د اسلامي تهران نيز ضمن ابراز خرسندي از توفيق حضور در يك دوره ديگر از سلسله نشست هاي دوره هاي آزاد انديشي و ضيافت انديشه و با اشاره به جايگاه ومقام شغل معلمي در دين اسلام گفت : معلمي شغل انبياء الهي است و از اين حيث شاٌن معنوي وارزش انساني تمام اساتيد و معلمان دلسوزو متعهدي كه مسئوليت تعليم و تربيت نسل آينده و انتقال دانش و فرهنگ يك جامعه را بر عهده دارند باهم برابر است اما اساتيد گروه علوم پزشكي افزون بر اين رسالت خطيرديگري هم برعهده دارند كه همانا حفظ سلامت و نجات جان انسانها وكمك به دردمندان جامعه است وهردو اين دو شاخص مهم اگر با تعهد و تقوا همراه باشد موجبات رستگاري، رضايت الهي است .
وي افزود : باید هوشیار باشیم كه پا در جای پای پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین گذاشته ایم و چه مسئوليت دشواري بر عهده داريم رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامي واحد تهران در پايان سخنان خود تاكيد كرد شركت اساتيد در اين جلسات موجب هم افزائي آراء ورعايت اخلاق حرفه اي و استفاده از تجربيات يكديگر و در نهايت ايجاد بسترمناسبي براي تحقق عدالت در سلامت مي شود.

 

 

 

 

 

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري :مراسم اختتاميه طرح ضيافت انديشه استادان و نشست هم انديشي استادان در واحد پزشكي تهران برگزار شد . نسخه قابل چاپ

Preview