جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکتر شهرزاد خاکپور رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران طی گزارشی از برگزاری کارگاه "جستجو در اینترنت و آشنایی با کتابخانه‌های دیجیتال"در روز یکشنبه مورخ 19 مهرماه سال جاری در سایت این واحد دانشگاهی برای دانشجویان عضو باشگاه و سایر دانشجویان کمیته تحقیقات دانشجویی خبر داد.
      به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان صورت گرفت: برگزاری کارگاه جستجو در اینترنت و آشنایی با کتابخانه‌های دیجیتال

 

     مجید نقی‌پور مدرس این کارگاه آموزشی درباره اهمیت و ضرورت برگزاری این دوره آموزشی گفت: در کارگاه جستجو در اینترنت و آشنایی با کتابخانه‌های دیجیتال، چگونگی جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی و وب‌سایت‌های علمی معتبر در حیطۀ علوم پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد. وی افزود: پس از اتمام کارگاه دانشجویان قادر خواهند بود انواع منابع علمی الکترونیک را بشناسند تا برای یک جستجوی علمی بتوانند از کلمات کلیدی و عملگرهای بولین استفاده نمایند. همچنین نحوه دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر نظیر Medline، Scopus، WOS و منابع الکترونیک ناشرانی مانند Elsevier، Springer، Oxford و Wiley به‌ صورت عملی، آموزش داده شد تا دانشجویان بتوانند برای انجام یک طرح پژوهشی، نگارش پایان‌نامه، کتاب و یا مقالات خود از منابع معتبر علمی در زمینه های تخصصی برای اعتبار بخشیدن به کار خود استفاده نمایند. در پایان این کارگاه، روش‌های شناخت مجلات ISI، ضریب تأثیر مجلات (Impact Factor) و دیگر شاخص‌های علم سنجی و همچنین روش‌های رفرنس‌نویسی براساس الگوی هاروارد و ونکوور آموزش داده شد.

 

 
 

به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان صورت گرفت: برگزاری کارگاه جستجو در اینترنت و آشنایی با کتابخانه‌های دیجیتال نسخه قابل چاپ

Preview