جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      مراسم تجلیل از دانشجویان برتردانشگاه آزاد اسلامی دركسب مدال طلاي اولین المپیاد پزشکی کشور

 

     

در مراسم تجلیل از دانشجویان برتردانشگاه آزاد اسلامی دراولین المپیاد پزشکی کشور عنوان  شد :

ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بارها  ثابت کرده ایم که

 از توان علمی بالائی برخورداریم

به مناسبت موفقیت چشمگیر دانشجویان پزشکی در اولین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ، روز یکشنبه 18 مردادماه سال جاری مقارن با ایام ولادت حضرت ولی عصر(عج)  آخرین منجی عالم بشریت ، مراسم تجلیل از دانشجویان علوم  پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد پزشکی تهران بعمل آمد ، دراین مراسم که با حضور دکتر سید حسین یحیوی معاونت علوم پزشکی ، دکتر فیروزان ، رئیس واحد پزشکی تهران ، دکتر مهر شادیان رئیس واحد دندانپزشکی ، دکتر رضایت رئیس واحد علوم داروئی ، دکتر فاطمی معاونت فرهنگی وفائم مقام رئیس واحد پزشکی تهران ، جمع کثیری از معاونین و مسئولین آموزشی و خانواده های دانشجویان حائز رتبه های برتر ، برپا شد ، ازتلاش علمی 7 نفر از دانشجویان : مهنا کاظم پور ، فاطمه السادات مصطفوی و یاسر تاسه سر   از واحد پزشکی تهران ،  نیما محرم نژاد از واحد دندانپزشکی ، مریم آجیلی ، رایحه تیمو زاده ، فاطمه صراف زاده جوادی از واحد علوم دارویی تجلیل بعمل آمد و همچنین از زحمات  والدین آنان که سهم موثری در ایجاد موقعیت و فضای مناسبی  برای پیشرفت  فرزندان خود و کسب افتخاری عظیم برای دانشگاه آزاد اسلامی  فراهم آورده بودند تشکر و قدر دانی گردید .

 این جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و سخنرانی وتبریک دکتر فیروزان رئیس واحد پزشکی آغاز شد :

 وی با اشاره به اینکه تا کنون دانشجویان پزشکی در عرصه مسابقات علمی موفق به کسب افتخارات بسیاری شده اند . از همه دست اند کاران آموزشی که مسئولیت تعلیم وتربیت دانشجویان را به عهده دارند تشکر وقدر دانی نمود . و زحمات والدین آنان را در تربیت فرزندانی شایسته ستایش کرد .

دکتر یحیوی معاونت علوم پزشکی تهران در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویان اعلام نمود : تصمیم به برگزاری اولین المپیاد سراسری کشور در رشته های علوم پزشکی ، ایده بسیار جدید و  ارزشمند ی  است که از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در اواخر  دی ماه سال 87 مطرح و به مرحله اجرا در آمد  ولی  اطلاع رسانی به دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفته است .  وبا توجه به محدودیت زمانی از سویی  و نیاز به گزینش دانشجویان برتر ازمیان  70 واحد  دانشگاهی ضرورت برگزاری یک آزمون جامع و همزمان مطرح شد که در این زمینه زحمات وحجم کاری بسیار وسیعی در خصوص تهیه ، توزیع  و تصحیح سوالات بعمل آمد که انجام آن در یک مدت کوتاه بدون همکاری قابل تحسین خانم دکتر شاه محمدی و خانم دکتر نیک فرجام  حقیقتاٌ ممکن نبود و  زحمات این بزرگواران در هماهنگی و انجام کلیه اموراجرایی ودکتر سید عادل جاهد فوق تخصص غدد ، به دلیل  طراحی سئوالات علمی  ، جای تشکرو قدردانی دارد.

  سپس دکتر فاطمی معاونت فرهنگی واحد پزشکی تهران  با ذکر آیات و روایاتی در  گرامیداشت میلاد حضرت مهدی (عج) گفت : همه ما باید باور داشته باشیم که اگر توفیقی محقق می شود فقط خواست خداست وی افزود از نظر روایات معصومین (ع ) وهمانگونه که از معنای لغوی کلمهٌ موفقیت مستفاد  می گردد ،  موفقیت یعنی کار بروفق رضای پروردگار وباید به دونکته توجه داشت .اول انکه اگر موفقیتی برای هر انسانی حاصل می شود دست خدارا در دسترسی و توفیق به آن حس کنیم ودوم آنکه این موفقیت را در جهت رضای خدا به کار ببریم  . وی افزود : امروز عصر، عصر امام زمان است و هر چند که حضور  او از دیدگان غایب است ولی مومنان او را در قلب خود حس می کنند ، بنابراین دانشجویان ساعی  و فرهیخته ما باید بدانند این موفقیت چشمگیر با خواست واراده خدا حاصل شده وآن را در جهت رضای او ودر راه خدمت به مردم  بکار گیرند . دکتر ذوفن سرپرست تیم اعزامی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان با نقل خاطره ای از حال و هوای دانشجویان در روز برگزاری آزمون گفت : تیم دانشجویان ما بدلیل نداشتن  فرصت کافی جهت آمادگی بیشتر و عدم موازنه اطلاعاتی در مقایسه با سایر دانشجویان شرکت کننده در روز برگزاری آزمون بسیار نگران و مضطرب بودند و حتی می خواستند ازشرکت در امتحان انصرف دهند.که با تشویق و تقویت روحیه به  آنان  گفته شد ، در این فرصت کوتاه از شما توقع کسب مقام نداریم و صرفا حضور شما در این گونه محافل علمی مورد نظر وکفایت کننده است . واین نکته عامل بسیار مهمی برای قوت قلب و رفع استرس ونگرانی آنان شد .

در ادامه این جلسه  دانشجویان نیزضمن تشکر از مسئولین واحد های علوم پزشکی پیشنهاد ها و درخواست خود را مطرح نمودند  خانم مهنا کاظم پور برنده مدال طلا ی این المپیاد در بخش استدلال بالینی گفت : با توجه به اینکه این اولین المپیاد پزشکی در سطح کشور بوده است ، از این به بعد  رسالت مسئولین دانشگاه ودانشجویان سنگین تر شده است و باید برای سال های آینده از هم اکنون  برنامه ریزی شود .

خانم فاطمه السادات مصطفوی مباشر ، دیگر برگزیده این المپیاد علمی که موفق به دریافت مدال نقره شده بود با ذکر این نکته که در این رقابت علمی ، تیم اعزامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی جوانترین گروه بود زیرا همگی ما در مقطع استاژری مشغول به تحصیل هستیم .و لی اکثر  شرکت کنندگان از دانشگاههای دولتی در مقاطع بالاتر ، انترنی فارغ التحصیل ورزیدنت بوده اند . واین مطلب نشان می دهد که دانشجویان دانشگاه ما از وجود اساتید برجسته ومتخصص در زمینه آموزش پزشکی برخوردار است .وانچه لازم است اینکه در بخش بالینی نیز به همین اندازه قوی وتوانمند شویم .

آقای یاسر تاسه زر یکی دیگر از برگزیدگان  این المپیاد علمی و دریافت کننده مدال نقره در بخش گروهی واحد پزشکی تهران گفت : قبل از اعلام نتایج نگاه  دانشجویان و حتی برخی مسئولان به حضور دانشگاه آزاد اسلامی در این المپیاد ، نگاهی همراه با تعجب و استفهام بود و لی بعد از اعلام نتایج و کسب رتبه نفرات برتر این نگاه بکلی تغییر کرد و ما دانشجویان دانشگاه آزاد  از اینکه توانستیم در ارتقاء جایگاه و شاٌن علمی  دانشگاه  خومان سهمی داشته باشیم بسیار خوشحالیم و امیدواریم در آینده نیز بتوانیم این نقش را پر رنگ تر نمائیم. اقای نیما محرم نژاد که از واحد دندانپزشکی در حیطه « مديريت در نظام سلامت » در این المپیاد شرکت کرده بود گفت : واضح است که دانشگاههای دولتی برای المپیاد های  بعدی بیکار نمی نشیند  و نگاهی جدیدی به پژوهش وتحقیق خواهند داشت ،  امید واریم دانشگاه ازاد اسلامی نیز در این راستا دانشجویان خود را به عنوان بزرگترین  سرمایه علمی حمایت کند . ما دانشجویان دانشگاه ازاد  با اندکی تغییر در نحوه تفکر علمی ونگاهی جدید به  آموزش و پژوهش می توانیم در همه رشته ها پزشکی ( انفرادی وگروهی ) موفق به کسب مقام های برتر شویم .زیرا نحوه تفکر علمی مهمترین موضوع برای دانشجویان علوم پزشکی است .وی سپس به ضرورت برقراری ارتباط  وهماهنگی  مسئولان بین دانشگاهی اشاره نمود .

در پایان مراسم آقای تاسه سر پدر یکی از  دانشجویان برگزیده با اشاره به این مطلب که سه تن از فرزندانش علیرغم پذیرفته شدن در دانشگاههای دولتی ، در دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل اشتغال دارند تقاضای نمود برای موفقیت بیشتر دانشجویان کلاسهای آمادگی وفوق برنامه تشکیل گردد.  این در خواست با موافقت سایروالدین  روبرو شد . در این زمینه دکتر یحیوی معاونت علوم پزشکی تهران از روساء واحد های علوم پزشکی درخواست تخفیف شهریه برای دانشجویان برگزیده نمود  .این مراسم  با هداء لوح تقدیر ، سکه وجوایز نفیسی توسط روساء  واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی  به دانشجویان برتر خاتمه یافت و در پایان  مراسم دکتر سید حسین یحیوی معاونت  علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تقدیراز خدمات ارزشمند دکتر احمد فیروزان رئیس واحد پزشکی تهران ،  مدال نقره و تندیس  المپیاد علمی علوم  پزشکی کشور را  به  واحد پزشکی تهران اهداء نمود وگفت : کثرت کار در واحد پزشکی بدلیل داشتن بیمارستانهای آموزشی ونیاز به هماهنگی و خود گردانی این مراکز درمانی زحماتی مضاعف و متفاوت با سایر واحد های دانشگاه آزاد دارد ودکتر فیروزان که خود پزشکی متخصص ومتعهد می باشد از زمان قبول مسئولیت در هر دو حوزه منشاء خدمات ارزنده ای بوده است که افتخار آفرینی دانشجویان پزشکی ما در  اولین المپیاد علوم پزشکی کشورنمونه برجسته ای از خدمات ایشان است  .

گفتنی است : اولين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي سراسر كشور از تاريخ 2 الي 8 مرداد 88   به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي اصفهان در سه حیطه استدلال باليني ، مديريت در نظام سلامت و تفكر علمي در علوم پایه برگزار شد  و طی آن از بین حدود 400 نفر دانشجوی نخبه شرکت کننده از 44 دانشگاه های علوم پزشکی ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی موفق به کسب رتبه نخست و دریافت مدال طلا ( در بخش انفرادی ) و کسب رتبه دوم و دریافت تندیس نقره (در بخش گروهی ) شده اند.

 

 
 

مراسم تجلیل از دانشجویان برتردانشگاه آزاد اسلامی دركسب مدال طلاي اولین المپیاد پزشکی کشور نسخه قابل چاپ

Preview