جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    سید محمد جواد میرلوحی دبیر کمیته تحقیقات دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی با حضور در مراسم گرامیداشت روز دانشجو پیام این روز تاریخی و در خواست این کمیته را در فضائی باز و در گفت و شنودی صمیمانه مطرح نمود . وی با قرار گرفتن پشت تریبون آزاد و در حضور مسئولان دانشگاهی مطالب خود را اینگونه بیان داشت :
      نماینده کمیته تحقیقات دانشجوئی : هیچ ردیف بودجه ای برای تحقیقات دانشجویی وجود ندارد / برای انجام طرح و ایده های پژوهشی به حمایت مالی مسئولان دانشگاه نیازمندیم .

 

     16 آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است. پیام 16 آذر و نقش برجسته جنبش دانشجویی به حدی روشن است که دانشجوی ولایتمدار ایرانی با شناخت عمیق از سیاست های استعماری غرب و درک صحیح از شرایط دنیای امروز پس از گذشت بیش از 60 سال از آن واقعه تاریخی توانسته است در سایه سار نظام جمهوری اسلامی نقشه های شوم آنان را نقش برآب و قله های رفیع علم و فناوری را یکی پس از دیگری فتح کند؛ تا جاییکه در کنار جوانانی که برای ایجاد امنیت و اقتدار کشورمان به فیض شهادت نائل می شوند ما جوانان و دانشمندانی داریم که در راه پیشرفت علمی کشور جان خود را در کف دستان خود گرفته اند تا نیازمند غرب نباشیم و روی پای خود بایستیم.
وی افزود : همواره در دانشگاه انجمن ها و کمیته های علمی-پژوهشی زیر سایه فعالیت های سایر مجموعه های دانشجویی قرار گرفته و نتوانسته اند آنگونه که باید به مطالبه گری در عرصه علمی و رفع نیازهایشان بپردازند؛ هم اکنون که بالاخره بعد از گذشت چندسال از فعالیت های گسترده کمیته تحقیقات دانشجویی واحد، این فرصت بوجود آمده تا چند کلامی با هم دانشگاهیان و مسئولین پرتلاش دانشگاهمان صحبت کنیم نکاتی را خدمتتان عرض می کنم.
کمیته تحقیقات دانشجویی واحد پزشکی تهران در آذر ماه 1389 پس از تلاش و دوندگی های چند ساله و حمایت های جناب آقای دکتر یحیوی معاون وقت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مورد پذیرش مسئولین وقت واحد قرار گرفت و فعالیت های خود را با سرپرستی سرکار خانم دکتر خاکپور در شرایطی که کمترین امکانات را دراختیار نداشت آغاز کرد.
اما دستاورد این زحمات و رنج ها برگزاری کارگاه های متعدد در زمینه پژوهش و همچنین کارگاه های عملی در حیطه علوم پزشکی بود که به لطف خدا و تلاش دوستانتان در این کمیته همچنان ادامه دارد.
قابل ذکر است که در کنار این کارگاه ها سمینارهای آموزشی و پژوهشی متعددی را نیز برگزار کرده که آخرین آن سمینار علمی-آموزشی ایدز با عنوان جنبش روبان سرخ بود که با استقبال بی نظیر شما دانشجویان عزیز همراه شد.
دبیر کمیته تحقیقات دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران خطاب به مسئولین پر تلاش و حمایتگر دانشگاه گفت :
کمیته تحقیقات دانشجویی این دانشگاه ، علیرغم فعالیت های گسترده ، از لحاظ بروکراسی اداری-مالی هیچ ردیف بودجه ای ندارد و درنتیجه بزرگترین معضل و مانع فعالیت های ما بحث مالی است چرا که بعد از برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی و پژوهشی، دانشجویان آموزش دیده برای انجام طرح و ایده های خود به حمایت مالی نیاز دارند که متاسفانه ما همواره شرمنده آنها بودیم و نتوانستیم مامن و حامی خوبی برایشان باشیم.
وی با اشاره به برخی از دستاوردهای علمی کمیته تحقیقات دانشجوئی گفت :
بعد از گذشت 5 سال از فعالیت های گسترده کمیته تحقیقات و دستاوردهای خیلی خوب آن از جمله شرکت در سمینار و همایش های پژوهشی، کسب رتبه برتر ارائه مقاله توسط دانشجویان شرکت کننده در کنگره های مختلف ملی و بین المللی و حضور فعال در هیئت تحریریه و داوران ژورنال های پژوهشی کشور اما همچنان مسئولین عالی دانشگاه آزاد اسلامی تدبیری برای رسمیت بخشیدن به این مجموعه دانشجویی نیندیشیده اند؛ لذا بنده به عنوان دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی، از مسئولین بزرگوار و پرتلاش واحد پزشکی تهران می خواهم که برای رفع موانع و مشکلات این مجموعه دانشجویی جهت گسترش فعالیت های پژوهشی راهکاری در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بهتر و مفیدتر به هم دانشگاهیان خودمان خدمت کنیم.

 

 

 

 

 

نماینده کمیته تحقیقات دانشجوئی : هیچ ردیف بودجه ای برای تحقیقات دانشجویی وجود ندارد / برای انجام طرح و ایده های پژوهشی به حمایت مالی مسئولان دانشگاه نیازمندیم . نسخه قابل چاپ

Preview