جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکتر سید محمود طباطبائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران با تشکیل دومین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در بیمارستان بوعلی ضمن بازدید از ساختمان اوژانس و درمانگاهای نوسازی شده این بیمارستان بر ضرورت وحدت و همدلی و مشارکت فکری و معنوی معاونان ، روسای بیمارستانها ، پزشکان و متخصصان کادر هیات علمی و کارکنان و پرسنل کادر درمانی در جهت تقویت سازو کارها وسیاست های اجرائی در مسیرارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش برای رسیدن به توسعه پایدار در نظام آموزش عالی و بهداشت و سلامت جامعه تاکید کرد .
این نشست در آغازین ساعات صبح روز شنبه 21 فروردین ماه با حضور مشترک اعضای هیات رئیسه دانشگاه و بیمارستان بوعلی در سالن اجتماعات این بیمارستان برگزار شد .
      در بازدید از پروژه های عمرانی اورژانس و افتتاح مرکز تحقیقات بالینی بیمارستان بوعلی مطرح شد :
آموزشی که در کنج قفسه های کتابخانه بماند و به درد مردم نخورد علم نافع نیست /دانشجویان باید با بیماریهای بومی منطقه و اقلیمی خود آشنا باشند.

 

     دکتر سید محمود طباطبائی در ابتدای جلسه با تبریک فرا رسیدن ماه رجب ، ماه پر فیض و برکت و ماه رحمت خداوندی ، گشایش و راه اندازی مرکز تحقیقات بالینی بیمارستان بوعلی را در آستانه سالروز ولادت امام محمد باقر (ع ) که در مکتب اسلام دارای بهترین لقب در عرصه علوم و به معناي گشاينده دريچه‏ هاى دانش هستند به فال نیک گرفت .
رئیس واحد پزشکی تهران سپس با مروری برسیرحرکت دو ساله گذشته دانشگاه ، داشتن برنامه و تعیین الویت ها بر اساس نقشه راه و اهداف از پیش تعیین شده را بزرگترین توفیق و دلیل موفقیت در کسب دستاوردهای برجسته آموزشی دانشگاه و اخذ امتیاز درجه یک برای بیمارستانهای تابعه در مسیر توسعه و افزایش سطح کیفی آموزش و گسترش تحصیلات تکمیلی رشته های علوم پزشکی برشمرد .
دکتر طباطبائی با بیان اینکه اگر هدف و نیت افراد در جهت قرب الهی باشد قطعاٌ پروردگار هم در انجام امور یار و مددکار خواهد بود تاکید کرد : محوروهدف اصلی دانشگاه بهبود کیفیت آموزش برای دانشجویان رشته های علوم پزشکی است که در آینده ای نه چندان دور ، سربازان پیشگام و ارائه دهندگان خدمات سلامت جامعه هستند بنابراین وظیفه و رسالت همگی ماست که در جهت خدمت به خلق در مسیر تعلیم و تربیت این نسل جوان که امانت مردم به ما هستند با همدلی و همنوائی هرآنچه را که در توان داریم بکار گیریم .
وی راه اندازی پایگاه های بهداشتی در مجموعه بیمارستانهای دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از مهمترین اهداف اجتماعی آموزش پزشکی و حلقه اتصال مردم و خانواده ها به مراکز درمانی وابسته به دانشگاه برشمارد و گفت : آموزشی که در کنج قفسه های کتابخانه بماند و به درد مردم نخورد علم نافع نیست و باید دانشجویان با بیماریهای بومی منطقه و اقلیمی خود آشنا باشند و در این مسیر ایجاد مراکز تحقیقاتی در بیمارستانها یک ضرورت ملی است که در سال جدید تمام مساعی و تلاش خود را برای توسعه آن با همکاری اعضای هیات علمی بکار خواهیم گرفت .
گفتنی است : در ادامه این نشست دکترصفوی معاون آموزشی دانشگاه ، دکتر حسین ملک افضلی مشاور عالی رئیس واحد پزشکی تهران در مسائل تحقیقاتی و بهداشتی ، دکتر جنابیان رئیس بیمارستان بوعلی ، مهندس شهسواری معاون عمران دانشگاه ،دکتر میرزائی مدیر بیمارستان بوعلی و سایر اعضاء هیات رئیسه هریک با ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد سال گذشته ، اهداف و برنامه های حوزه خود را برای همسوئی و تشریک مساعی بیشتر با سایر معاونین تشریح نمودند .

 

 

 

 

 

در بازدید از پروژه های عمرانی اورژانس و افتتاح مرکز تحقیقات بالینی بیمارستان بوعلی مطرح شد :
آموزشی که در کنج قفسه های کتابخانه بماند و به درد مردم نخورد علم نافع نیست /دانشجویان باید با بیماریهای بومی منطقه و اقلیمی خود آشنا باشند.
نسخه قابل چاپ

Preview