جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکترسید محمود طباطبایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران با تقدیر از تلاش و پیگیری دکترآرش جنابیان رئیس بیمارستان بوعلی و سایر اعضاء هیات رئیسه این بیمارستان در راه اندازی مرکز تحقیقات بالینی گفت :
بیمارستانهای آموزشی بهترین محل برای انجام تحقیقات کاربردی وشناخت مشکلات رایج مردم در عرصه بهداشت و سلامت جامعه هستند .
      با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه در بیمارستان بوعلی : مرکز تحقیقات بالینی بیمارستان بوعلی رسماٌ گشایش یافت

 

     دکتر طباطبایی با حضور در دومین جلسه هیات رئیسه در سال جاری که صبح روز شنبه 21 فروردین ماه در بیمارستان بوعلی تشکیل گردید ضمن ابرازرضایت از حضور فعالانه و ارزشمند دکترحسین ملک افضلی در جمع اعضاء هیات رئیسه دانشگاه گفت : راه اندازی مرکز تحقیقات بالینی وهمچنین پایگاه های مراکز بهداشتی که حلقه اتصال مردم و خانواده ها در مجموعه بیمارستانهای وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی است اقدام موثری است که با توجه به سوابق اجرائی مفید و سازنده دکتر ملک افضلی می توان طلیعه خوبی را در زمینه توسعه خدمات پزشکی اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی پیش بینی نمود .
دکتر طباطبائی با بیان اینکه دکتر ملک افضلی بنیانگزار کارهایی هستند که منشأ خدمات بزرگی در کشور شده است ، اظهار داشت :از سه خصیصه بسیار مهمی که در زمان ایشان شکل گرفته است می توان به ایجاد طرح پزشکی اجتماعی اشاره کرد که در قالب برنامه سپاه بهداشت تا توسعه شبکه بهداشت در روستاها و برای مردمی بوده است که بیشترین نیاز را به خدمت داشته‌اند و این توفیق بزرگی است که امروز تحت عنوان عدالت در سلامت از آن یاد می‌شود.
شاخص دومی که ریاست دانشگاه به آن اشاره داشت، همکاری دکتر ملک افضلی در دانشکده بهداشت دانشگاه تهران و عینیت بخشیدن به داده های آماری حوزه های بهداشتی و درمانی است وشاخص سومی که می توان به آن اشاره داشت کار در وزارت بهداشت وقت به عنوان معاون بهداشت وزیر وقت است که منجر به گسترش شبکه‌های خدمات بهداشتی گردید. وی افزود جایی را در شبکه های بهداشتی نمی توان یافت که دکتر ملک افضلی بر آن نظری نداشته باشد و عملکردی از ایشان دیده نشود.
وی با اشاره به تأسیس شبکه بهداشت و درمان و شبکه تحقیقاتی توسط دکتر ملک افضلی گفت: باید اهداف ایشان در شبکه های تحقیقاتی که با علاقه و جدیت در مدیریت پژوهشی در آن کار کرده اند دنبال شود از جمله نگاه دلسوزانه ایشان برای جلب مشارکت همه ذینفعان در حوزه سلامت و تعیین اولویت‌ها برای پژوهش‌های کاربردی که سهم بزرگی در همگام کردن پژوهش‌ها با نیازهای جامعه داشته و دارد با جدیت دنبال شود.
در ادامه دکتر ملک افضلی مشاور عالی ریاست دانشگاه در زمینه مسائل تحقیقاتی و بهداشتی با اشاره به اینکه هسته ایجاد مراکز تحقیقاتی در بیمارستانها باعث شده است که امروز متجاوز از صدمرکز تحقیقاتی فعال در بیمارستانها داشته باشیم گفت : یمارستانها بزرگترین و کلیدی ترین محل برای انجام پزوهش های کاربردی هستند .
وی افزود : آموزش پزشکی زمانی جاذبه دارد که با یافته های پژوهشی و بومی هماهنگ باشد و امروزمرکز تحقیقات درمانگاه قدس وابسته به دانشگاه به الگوئی موفق در زمینه ارائه خدمات پزشکی اجتماعی تبدیل شده است که می توان همانند آن را در بیمارستانهای تابعه واحد پزشکی تهران دائر نمود .
دکتر ملک افضلی با بیان اینکه برگزاری کلاسهای آموزشی با هدف ارتقاء بهداشت و سلامت موجب برقراری و تعامل مردم با مراکز درمانی و بیمارستانهاست گفت :
این پتانسیل و ظرفیت پژوهشی تنها در مراکز تحقیقاتی بیمارستانها وجود دارد ، زیرا اطلاعات تمام بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها بزرگترین منابع تحقیقاتی هستند که می توان مشکلات شایع و رایج مردم جامعه را شناخت و در جهت رفع آن اقدام نمود .

 

 

 

 

 

با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه در بیمارستان بوعلی : مرکز تحقیقات بالینی بیمارستان بوعلی رسماٌ گشایش یافت نسخه قابل چاپ

Preview