جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    به مناسبت هفته هلال احمر، همایش تجلیل از فعالان کانون دانشجوئی هلال احمر با حضور دکتر خلیل علی محمد زاده معاون دانشجوئی و فرهنگی، افشین متشرعی مدیر کل امور دانشجویی دکتر فاطمه نقدی متخصص اطفال، دکتر محمد درویش متخصص عفونی، جمعی از مدیران و مسئولین واحد پزشکی تهران و دانشجویان فعال عضو کانون دانشجوئی هلال احمر در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران برگزار شد.
      دکتر علی محمد زاده :کانون‌های جوشیده از متن دانشجویان پر از خیر و برکت هستند

 

     در ابتدای این مراسم میثم اخلاق دوست، دانشجوی پزشکی و دبیر کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران به ارائه گزارش مبسوطی از مجموعه عملکرد و فعالیت های کانون دانشجوئی هلال احمر در طی یکساله گذشته پرداخت.
وی با تقدیر و تشکر از حمایت های فکری و معنوی معاونت دانشجوئی و فرهنگی واحد پزشکی تهران گفت: بستر مناسب و مطلوبی که با درایت و تدبیرو سابقه مدیریتی معاون دانشجوئی و فرهنگی واحد پزشکی تهران در زمینه ارتقاء و توسعه فعالیت های کانون هلال احمر فراهم شده است، موجب شد قدم های موثر و سازنده ای در عرصه های علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ، بهداشتی و درمانی همچون برگزاری پنج طرح کاروان سلامت و ارایه خدمات بهداشت و درمانی با حضور اساتید پزشک متخصص و اعضاء هیات علمی این واحد دانشگاهی برداشته شود. دبیر کانون دانشجویی جمعیت هلال احمرواحد پزشکی تهران کسب مقام نخستین تیم BHCU جوانان کشور(تیم اسکان و درمان انتظاری) و کسب عنوان دومین کانون دانشجویی کشور از نظر تعداد اعضا(حدود 400 نفر) و همچنین ارزیابی، درمان و آموزش بیش از 1000 نفر از مردم مناطق محروم در برگزاری طرح های غربالگری سلامت، ارزیابی و تدوین کارنامه سلامت حدود 2000 دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامي و آموزش و تربیت بیش از 30 نفر از دانشجویان جهت کادر مربیان پیشگیری از اعتیاد و معرفی به ستاد مبارزه با اعتیاد ریاست جمهوری را از دیگر دستاوردها و اقدامات مفید و سازنده این کانون در یکساله گذشته برشمرد.
دکتر مانا فرحناک رودسری دیگر عضو فعال کانون هلال احمر واحد پزشکی تهران نيز با اشاره به همکاری پیوسته و تنگاتنگ کانون با مرکز تحقیقات ایدز ایران، مرکز تحقیقات اقتصاد سلامت، ستاد مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر ریاست جمهوری، فدراسیون کوهنوردی، فدراسیون تیراندازی، کمیته امداد خمینی، مرکز پیوند اعضای و نسوج شهید بهشتی(اهدا) گفت: در سال گذشته اعضاء فعال این کانون با برگزاری بیش از 10 دوره کلاس های آموزشی کمک های اولیه و مهارت های داوطلبانه و عمومی امداد، آموزش حدود 150 نفر از دانشجویان را در زمینه آموزش (کمک های اولیه) و نیز آموزش حدود 60 نفر از دانشجویان را در مباحث (آموزش های پایه و مقدماتی هلال احمر) به عهده داشته و با تربیت 22 امدادگر درجه 3 و معرفی به سازمان امداد و نجات کشور و نیز تربیت 2 مربی کشوری کد 3 جمعیت هلال احمر در برگزاری طرح کمپین نوروزی « نه به تصادف جاده ای » در سال 95 حضوری موثر و سازنده داشته اند.
در ادامه مراسم دکتر فاطمه نقدی پزشک متخصص اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه ضمن تبریک میلاد امام حسین(ع) ، گفت: فلسفه نهضت حسینی که باید آن را مد نظر قرار دهیم و پیام آن بزرگوار را الگو ی خود قرار دهیم این است که آنچه را وظیفه انسانی خود می دانیم، انجام دهیم و به همين جهت ما در اين راه انتظار تقدیري نداشته باشیم. دکتر محمد درویشی متخصص عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه اضافه با بیان اینکه فعالیت های این کانون جرقه خوبی در حیطه کمک به همنوع بوده است گفت: اینجانب در بخش عفونی استاد و راهنمای اکثریت اعضای این کانون بوده ام و با توجه به شناختی که از روحیه همکاری اعضاء کانون پیدا کرده ام، آینده درخشانی را برای کانون متصور هستم. وی در ادامه سخنان خود پیشنهاد تعامل و همکاری مسئولین دانشگاه را با دانشجویان فارغ التحصیل مطرح نمود و گفت: بهترین راهکار برای تداوم و گسترش فعالیت های کانون ادامه همکاری با فارغ التحصیلان است. دکتر خلیل علی محمدزاده معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بعد از استماع گزارش دبیر کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر و دیگراعضاء و نيز سخنان اساتید و مسیولین، با تبریک اعياد ماه مبارک شعبان و تشکر از بزرگوارانی که در این مراسم حضور دارند گفت: سرکار خانم دکتر نقدی و آقای دکتر درویشی همیشه بدون هیچ چشمداشتی و به صورت داوطلبانه در حمایت اهداف کانون و کمک به همنوع کوشیده اند و همواره دانشجویان از این دو استاد بزرگوار به نیکی یاد مي كنند.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد پزشکی تهران سپس به تاریخچه تاسیس کانون پرداخت و گفت: کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران تحت نظر شعبه شمیرانات است که در طی یکساله اخیر با دبیری میثم اخلاق دوست رتبه اول را دربین سایر کانون های متعلق به این شعبه کسب کرده است که قطعاٌ این فعالیت گسترده به جهت کاردانی ایشان و مشاركت خوب ساير اعضاء بوده است و خدا را شاكريم كه اين كانون به درستی پاسخگوی اعتماد دانشجویان و مسئولین دانشگاه بوده است. دکتر علی محمد زاده با بیان اینکه میثم اخلاق دوست، علاوه بر اين كه دبیری توانا و برنامه ریز متعهدی است، پژوهشگر و مخترع برگزیده بنیاد ملی نخبگان نيز مي باشند، اظهار نمود: ویژگی اخلاقی ایشان موجب شده است بتوانند یک تیم همکار و همدل تشکیل دهند و این تیم با پای بندی به اصول اساسی هفت گانه جمعیت هلال احمر موفق شده اند در تحقق اهداف والای این سازمان گام های بلندی بردارند.
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: از دیگرعلل مهم موفقیت این کانون، فعالیت بدون منت و بي چشمداشت ساير اعضای كانون را ذكر كرد و به عنوان نمونه از سركار خانم دکتر مانا فرحناک رودسری دانشجوی پزشکی فارغ التحصیل سال 1394و مسئول اموزش و پژوهش کانون كه با شايستگي هاي اخلاقي و علمی و پژوهشی پيوسته در پایه گذاري كانون هلال احمر بسيار كوشيده اند، تقدير كرد.
دکتر علی محمد زاده در ادامه به اصول هفت گانه هلال احمر شامل بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، جهان شمولی اشاره كرد و گفت: این کانون به تمام این اصول در انجام فعاليت هاي خود پاي بندي نشان داده است. وي یکی از نکات برجسته کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر اين دانشگاه را، رعایت دقیق اصل احترام به ارزش ها و انسان ها و تلاش در تامين صلح و سلامت مردم و پرهیز از ورود به جریانات سیاسی اعلام كرد و اظهار داشت: شما بايد همچنان در تحقق این اهداف کوشا باشيد.
دکتر علی محمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بعد ازنزديك به سه دهه تجربه مسئولیت در پست هاي فرهنگي دانشگاه هاي بزرگ تهران به این نتیجه رسیده ام که کانون های جوشیده از متن دانشجویان که مسلح به علم و ایمان هستند و با نيت خالصانه و در چارچوب درستی گام بر مي دارند، کانون های پر خیر و برکتی براي جامعه هستند. وي کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر را الگوي خوبي برای ساير کانون های دانشجويي خواند و خاطر نشان ساخت: كانون هاي دانشجويي بايد بذراميد و نشاط را در جامعه بكارند.
گفتنی است در پایان مراسم دکتر علی محمدزاده به همراه سایر اساتید و مسیولین دانشگاه از اعضای فعال کانون هلال احمر به اسامی: میثم اخلاق دوست، محمدرضا صادقی، مانا فرحناک رودسری، شادی عرفانیان اصل، فاطمه افروغی، یزدان شفی خانی، حکیمه علیجانی، هانیه گلچهرگان، پگاه میرزاپور، نیوشا ارنگ، زهرا ایمانی، شکیبا اخترمنش، نگار چگنی نژاد، محمدرضا ابویی مهریزی، سهیل شیخ الاسلامی، فاطمه تاجیک، نرگس حسینی قهی، علی کربلایی، درسا صفری، میرسعید موسوی فر، علی کربلائی و برندگان مسابقه اسمانی سوره فجر به اسامی علی بزرگ ساوجی، فاطمه سرزعیم، ساجده سرپناه، فاطمه غفار، شکیبا اخترمنش، فاطمه همامی، شقایق امیری تقدیر نمودند.
دبیر کانون دانشجویی هلال احمر نیز با سپاس از حمایت مسئولین دلسوز و اساتید فرهیخته از همکاری دکتر سايه بیگدلی مدیر روابط عمومی ، رحیم طیاریه مدیر امور فرهنگی ، مریم ثروتی ، افشین متشرعی ، فاطمه یزدی ، محمد رضا مهرآزاد و زهرا صابري به نیابت از سایر اعضاء هلال احمر با اهداء لوح سپاس و هدیه یک جعبه کمک های اولیه تقدیر به عمل آورد.

 

 

 

 

 

دکتر علی محمد زاده :کانون‌های جوشیده از متن دانشجویان پر از خیر و برکت هستند نسخه قابل چاپ

Preview