جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    اولین کنگره نوروانکولوژی ایران به منظور ارائه آخرین دستاوردهای علمی، بیان تجربیات و ارتقاء سطح علمی فعالان رشته مغز و اعصاب امروز چهارشنبه در تالار همایش های بیمارستان بوعلی به رياست دكتر سيد محمود طباطبايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران آغاز به کار کرد.
      آغاز به کاراولین کنگره نوروانکولوژی ایران
به رياست دكتر سيد محمود طباطبايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران در بيمارستان بوعلي

 

      رییس اولین کنگره نوروانکولوژی ایران و رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران در مراسم افتتاحیه این کنگره تعداد فارغ التحصیلان گروه پزشکی را حدود 125 هزار نفر اعلام کرد و گفت:40 درصد فارغ التحصلان گروه پزشکی از دانشگاه آزاد اسلامی هستند. دکتر سید محمود طباطبایی فرتعداد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را 470 واحد اعلام کرد و گفت: حدود یک میلیون و 700 هزار نفر در این مجموعه در سراسر کشور در حال تحصیل هستند که این موضوع از برکات انقلاب اسلامی است.
وی به راه اندازی رشته دستیاری داخلی اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک جراحی اطفال راه اندازی خواهد شد و همچنین 2 رشته تحصلی در مقطع تحصیلات تکمیلی گروه علوم پایه از جمله کشت بافت نیز اضافه خواهد شد.
طباطبائی فر جایگاه جمهوری اسلامی ایران در این رشته را در مقایسه با دیگر کشورها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ما در حد توان و امکانات خود باید در همه زمینه ها با برگزاری برنامه های علمی برای بهبود و رشد همه رشته های پزشکی تلاش کنیم.
وی به فعالیت گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: مدیران این مجموعه توانسه اند سهم بسزایی در تولید علم و تربیت پزشکان کشور داشته باشند.
کنگره نوروانکولوژی با هدف تشخیص و درمان تومورهای بوجود آمده در ناحیه نخاع و عصب با حضور جراحان این رشته در بیمارستان بوعلی تهران از امروز ( چهارشنبه) آغاز شده و تا فراد ادامه دارد.
تظاهرات بالینی تومورهای مغز؛ تظاهرات بالینی تومورهای نخاع؛ روش های نوین تصویر برداری در تشخیص تومورهای CNS؛ نقش مودالیته های PET و MRPETI در تشخیص افتراقی تومورهای CNS، نقش استریوتاکسی در تشخیص و درمان تومورهای مغز؛ نقش نورومانیتورینگ در تومورهای مغز و پانل چالشهای تشخیصی تومورهای مغزی در روز نخست این کنگره برگزار خواهد شد.
در بخش دوم روز نخست نیز مطالبی همچون؛ چالشهای جراحی در مننژیوم مغز؛ چالش های جراحی در نوریتوم اکوستیک؛ Approach های اینتراکرانیال کرانیوفارنژیوما؛ Approach به تومورهای ساقه مغز ؛ تومورهای فورامن مگنوم تقسیم بندی وApproach؛ کوریدورهای مختلف دسترسی به تومورهای قاعده جمجمه؛جراحی آندوسکوپیک ترانس اسفنوئید در آدنوم هیپوفیز و تومورهای اینتراونتریکوالر آندوسکوپیک اپروچ ارائه و پانل تومورهای های قاعده جمجمه نیز برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

آغاز به کاراولین کنگره نوروانکولوژی ایران
به رياست دكتر سيد محمود طباطبايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد تهران در بيمارستان بوعلي
نسخه قابل چاپ

Preview