جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکتر مهسا هادی پور جهرمی، رئیس اداره جذب و هدایت استعدادهای درخشان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و رئيس مركز مطالعات و توسعه آموزش واحد پزشكي تهران از موفقيت چشمگير دانشجويان واحد علوم پزشكي تهران در نخستين آزمون متمركز المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي كه واحد نجف آباد زير نظر دفتر استعدادهاي درخشان معاونت علوم پزشكي در دو نوبت صبح و عصر كه در نهايت صحت و دقت برگزار شد خبر داد .
      دكتر هاديپور:
موفقيت چشمگير دانشجويان واحدپزشكي تهران در نخستين آزمون متمركز المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي

 

     رئیس اداره جذب و هدایت استعدادهای درخشان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : در اين آزمون حدود 3۰۰ دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ۴۷ واحد دانشگاهی به میزبانی واحد نجف‌آباد حضور داشتند
وي در باره شركت كنندگان واحد پزشكي تهران خاطر نشان كرد : در اين واحد دانشگاهي 9 دانشجو به المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي راه يافته و هفت دانشجو مقام برتر در اين مسابقات جهت شركت در هشتمين المپياد علمي دانشجويان كشور معرفي مي گردند
وي اسامي برندگان دانشجويان واحد پزشكي تهران را در اين المپياد علمي در حيطه هاي مختلف به شرح زير اعلام نمود : سيد حسن لنگري وپريسا خراساني اسمعيلي در حيطه استدلال باليني ، مهرناز مصطفائي و فرناز مصطفائي در حيطه علوم پايه ، شادي عرفانيان در حيطه مديريت نظام سلامت و آيدا رضايي نژاد و ياسمن وكيل الرعايا در حيطه فلسفه پزشكي پذيرفته شدند .
رئیس اداره جذب و هدایت استعدادهای درخشان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از اضافه شدن سه بخش جانبی «فلسفه پزشکی» و «استدلال بالینی» و مدیدیت، برای نخستین بار در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور خبر داد.
دكتر مهسا هاديپور در ادامه افزود : امسال سهمیه شرکت کنندگان از دانشگاه آزاد اسلامی سه برابر از سوی وزارت بهداشت اعلام گردیده است. پس از آن این تعداد به وزارت بهداشت معرفی می شوند و در کلاس های المپیاد شرکت می کنند تا برای شرکت در آزمون شهریور ماه آمادگی لازم را کسب کنند.
وي در ادامه درباره تاثیر این آزمون ها در ارتقا سطح علمی دانشجویان گفت: این مسابقات هشتمین دوره المپیاد علمی علوم پزشکی کشور خواهد بود. از مزایای اینگونه مسابقات این است، در صورتی که دانشجویان کسب مقام نمایند، می توانند تحت شرایطی که وجود دارد جزو استعداد های درخشان معرفی شوند و از مزایای این شرايط استفاده کنند.
رئيس مركز مطالعات و توسعه آموزش واحد پزشكي تهران افزود: همچنین واحد های دانشگاهی هم با پرورش افرادی برای حضور در المپیاد ها، یکی از امتیازات های آموزشی را برآورده کرده اند که امتیاز در رتبه بندی دانشگاه ها یکی از این امتیازات خواهد بود و از افتخارات واحد هم محسوب می شوند.

 

 

 

 

 

دكتر هاديپور:
موفقيت چشمگير دانشجويان واحدپزشكي تهران در نخستين آزمون متمركز المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي
نسخه قابل چاپ

Preview