جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      پايگاه و مركز واكسيناسيون در بيمارستان جواهري تابعه واحد پزشكي تهران افتتاح شد

 

     دكتر ناصر رهبر رئيس بيمارستان جواهري و معاونت درمان واحد پزشكي تهران طي گفتگوئي اعلام نمود : از اول اسفند ماه سال 88 مركز واكسيناسيون رايگان در بيمارستان جواهري داير مي باشد .

گفتني است : بر اساس ضوابط ارزشیابی و به موجب ارزيابي كارشناسان سازمان بهداشت از اين به بعد در مركز واكسيناسيون بيمارستان جواهري كليه واكسن هاي هاي رايج نوزادان از جمله واكسن هاي سه گانه ، دو گانه ، كزاز ، ب. ث. ژ . فلج اطفال و برخي بيماريهاي شايع مانند ، هپاتيت ب و آنفولانزا انجام مي گردد. معاونت درمان واحد پزشكي تهران افزود : واکسیناسیون اقدام بسیارمهم و با ارزشی است که بوسیله آن با هزینه کم می‌توان از ابتلاء به بیماریهای عفونی جلوگیری کرد. با اجرای برنامه واکسیناسیون همگانی در جهان، شیوع بسیاری از بیماریهای خطرناک دربین شیرخواران، کودکان و بالغین کاهش بارزی پیدا کرده است بطوریکه اکنون شیوع بیماریهای خطیری چون دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، سرخک و فلج کودکان با واکسیناسیون همگانی با موفقیت کنترل شده و در بسیاری از کشورها عملا به حداقل میزان خود رسیده است ، مثلاٌ بیماری آبله از جمله بيماريهائي است که با واکسیناسیون همگانی و پیگیری جهانی ریشه کن شده است. وي گفت : تا كنون برای بیش از ۲۰بیماری انسان، واکسن تهیه شده است که تعدادی ازآنها بطور همگانی و بقیه در شرایط خاصی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شايان ذكر است بیمارستان جواهری یکی از چهار مرکز درمانی وابسته به واحد پزشکی می باشد که در منطقه شمال تهران ، متشکل از بخشهای مختلف درمانی بویژه زنان و زایمان و با بهره مندی از اساتید مجرب و درمانگاه های تخصصی قلب ، چشم ، گوش و پوست خدمات بی شائبه ای به مردم منطقه ارائه می کند .

 

 
 

پايگاه و مركز واكسيناسيون در بيمارستان جواهري تابعه واحد پزشكي تهران افتتاح شد نسخه قابل چاپ

Preview