جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    جلسه تدوین نظام موضوعات پژوهشی در حوزه سلامت با حضور معاون پژوهش و فناوری، مدیران و روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تشکیل شد.
      دکتر هاشمیان خبر داد:
تدوین نظام موضوعات پژوهشی در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

 

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، صبح امروز جلسه نظام موضوعات پژوهشی در حوزه سلامت با حضور دکتر سید علی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دکتر فرشاد هاشمیان، معاون پژوهش و فناوری، مدیران، روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سالن EDC تشکیل شد.
در ابتدای این جلسه دکتر ابطحی، ضمن تاکید بر تدوین نظام موضوعات از حاضرین خواست تا چالشها و برنامه های خود را هر چه سریعتر جهت عملیاتی شدن ارائه دهند و با پیاده سازی این نظام به سمت دانشگاه حل مشکل پیش روند.
در ادامه این جلسه دکتر هاشمیان به بیان مطالبی در خصوص هم افزایی دانش و تدوین نظام موضوعات در حوزه سلامت به ویژه درجهت رفع مشکلات صنعت و جامعه پرداخت.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت:« اگرچه برنامه پیش رو حاصل تلاش‌های علمی کم نظیری است؛ با این وجود گام اولیه‌ای در این عرصه تلقی می‌شود که نیازمند تکمیل و تعمیق بیشتر است. بی‌شک پیاده سازی نظام موضوعات، زمینه گفتگوی نخبگانی بیشتر و بهره‌برداری علمی و پژوهشی در این باره را فراهم خواهد آورد.»
هاشمیان، با اشاره به پتانسیل های ارزشمندی نظیر استادان، دانشجویان و امکانات آزمایشگاهی که در دانشگاه ازاد اسلامی وجود دارد بر حل مشکلات و مسائل کلان کشور از این طریق تاکید کرد.
وی تصریح کرد: « نظام موضوعات، قصد هدفمند کردن پژوهش‌های موسسات آموزش عالی برای حل¬ چالش¬های موجود در کشور در حوزه‌های مختلف شامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... با استفاده از موجودیت دانشگاه و پتانسیل اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را دارد.»
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران افزود: « با اجرای این طرح، این امیدواری وجود دارد که با مدیریت ماموریت¬گرای تولید علم و هدفمند کردن پژوهش، تحولی در کارآمدی نظام علمی و اداره کشور پدید آورد. »
وی هدف از این کار را توسعه برنامه-محور و هم¬افزای پژوهش دانشگاه در جهت رفع نیاز¬های کشور و برنامه¬های کلان نظام، تبدیل دانشگاه به یک سازمان پژوهشی پاسخگو به نیازهای کشور، همگام-سازی دانشگاه با تحولات جامعه و پیشرفت¬های علوم و فنآوری جهان، هدفمند کردن آموزش و ماموریت محور کردن دانشگاه در جهت حل مشکلات کشور، فرهنگ سازی برای پژوهش برنامه-محور و کار گروهی مشترک در کشور اعلام کرد و گفت : « گام اول در اجرای طرح پایش تبدیل هدفمند و منسجم چالش‌های کشور به موضوعات و مسائلی است که بتوان به عنوان موضوعات پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری به اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه¬ها ارائه شود.»
دکتر ساسان صعودی، سرگروه نظام موضوعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از تشکیل کارگروه های انفورماتیک سلامت دارو و غذا، مدیریت پزشکی، دندانپزشکی، سلامت و صنعت، بیماریهای خاص، مهندسی پزشکی، چالش اعتیاد، بیوتکنولوژی و بیمه سلامت در این دانشگاه خبر داد.
وی در ادامه تصریح کرد: « پس از مشخص شدن چالش¬های مرتبط با ابرموضوع و اولویت¬بندی آنها، باید اهداف غایی و در ادامه اهداف عینی متناسب با هر چالش بیان شود. هر چقدر اهداف عینی بهتر تبیین شوند با دقت و تمرکز بیشتری می¬توان پروژه¬ها و نظام موضوعات در راستای اهداف مطلوب معرفی کرد.»
در پایان این جلسه حاضرین با همفکری و تشریک مساعی به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد تا جهت تخصصی کردن بحثها از تعاملات بین سرگروهها استفاده شود.
http://ana.ir/news/394134

 

 

 

 

 

دکتر هاشمیان خبر داد:
تدوین نظام موضوعات پژوهشی در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران
نسخه قابل چاپ

Preview