جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      در جلسه رابطین خبری دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران
دکتر ابطحی: دانشگاه آزاد اسلامی دیگر نباید سنتی اداره شود/ تاکید بر ایجاد رشته های کوتاه مدت

 

     سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: یکی از برنامه های ما در این دانشگاه این است که به تدریج از دکترای حرفه‌ای خارج شده و به رشته های کوتاه‌مدت ورود کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اولین جلسه شبکه رابطین خبری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با هدف ارتقای روابط عمومی و اطلاع رسانی با حضور معاونان، روسای دانشکده ها و بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی وابسته برگزار شد.
در این جلسه که با حضور رضا همدانچی مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، دکتر سیدعلی ابطحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به جایگاه روابط عمومی در سازمان ها، گفت: روابط عمومی واسطه مسئولان و جامعه هدف است و مسئولیت تببین اهداف و چالش های سازمان و درخواست های مخاطبان را دارد.
وی با اشاره به ادغام دانشکده‌های علوم دارویی و دندان‌پزشکی در واحد علوم پزشکی تهران، گفت: دکتر فرهاد رهبر از مدیران اجرایی باسابقه و موفق است و زمانی که بنده را به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران منصوب کرد، 8 دانشکده این واحد به صورت مجمع‌الجزایری عمل می کردند که نیازمند تصمیم‌گیری قاطع بود. دکتر ابطحی ادامه داد: جای تأسف داشت که واحد علوم پزشکی تهران با بیش از 30 سال فعالیت، سال گذشته موفق به راه‌اندازی رشته دستیاری شد، چرا که این دانشگاه را به عنوان یک واحد می شناختند، اما اکنون با ایجاد دانشکده‌های علوم دارویی، دندان‌پزشکی، علوم و فنون نوین، شیمی دارویی، پرستاری، بهداشت، پیراپزشکی و پزشکی، این دانشگاه جایگاه خود را یافته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، اعتمادسازی را مهمترین عامل موفقیت در هر سازمانی عنوان کرد و افزود: زمانی که موضوع ادغام این سه واحد دانشگاهی مطرح شد، نگرانی شدیدی بین اعضای هیات علمی، کارکنان و خانواده آنها و دانشجویان به وجود آمد و همه نگران بودند که چه اتفاقی خواهد افتاد و اختیار سازمانی کارکنان کاهش پیدا می کند، اما با اعتمادسازی که ایجاد شد، توانستیم این نگرانی ها را از بین ببریم و این تجمیع در کمال آرامش انجام شد.
وی با اشاره به تقویت فعالیت های روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، گفت: خوشبختانه ما از دانشجویان فرهیخته و صاحب هنری برخوردار هستیم که تلاش داریم از توانایی های آنان در حوزه اطلاع‌رسانی، برگزاری همایش ها و انتشار اخبار استفاده کنیم.
دکتر ابطحی با بیان اینکه شایسته نیست که با وجود دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر در رأس دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه به صورت سنتی اداره شود، گفت: اکنون در میانه برنامه استراتژیک ششم دانشگاه آزاد اسلامی قرار داریم و تلاش داریم با یک خودارزیابی، بررسی کنیم که تا سال گذشته چه میزان از برنامه انحراف داشته‌ایم تا بتوانیم در باقی راه، کسری ها را جبران کرده و براساس برنامه ششم حرکت کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تاکید بر ورود این دانشگاه به رشته های کوتاه‌مدت، گفت: یکی از برنامه های ما در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران این است که به تدریج از دکترای حرفه‌ای خارج شده و به رشته های کوتاه‌مدت ورود کنیم که این موضوع در حال بررسی است.
وی برنامه‌ریزی برای پذیرش دانشجویان خارجی، برگزاری شورای دانشگاه و شورای محلی (متشکل از شهردار منطقه، شهردار ناحیه، فرمانده نیروی انتظامی منطقه، فرمانده بسیج ناحیه و...) در دانشکده ها و بیمارستان های این دانشگاه و... را از برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برشمرد.

 

 

 

 

 

در جلسه رابطین خبری دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران
دکتر ابطحی: دانشگاه آزاد اسلامی دیگر نباید سنتی اداره شود/ تاکید بر ایجاد رشته های کوتاه مدت
نسخه قابل چاپ

Preview