جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      برگزاري مراسم سوگواري شهادت فاطمه زهرا (س ) در واحد پزشكي تهران

 

     به همت معاونت فرهنگي واحد پزشكي تهران صورت گرفت :

برگزاري مراسم سوگواري شهادت فاطمه زهرا (س ) در واحد پزشكي تهران

به همت معاونت فرهنگي واحد پزشكي تهران مراسم سوگواري فاطمه زهرا ( س) اولين شهيده راه ولايت ، با حضور رياست ، كليه معاونين ، تعدادي از شخصيت هاي علمي - مذهبي و جمع كثيري ازاساتيد و اعضاي هيات علمي ، كاركنان و دانشجويان در سالن اجتماعات واحد پزشكي تهران برگزار شد .

حجت السلام والمسلمين علي پناه يكي از سخنرانان اين جلسه ضمن تسليت شهادت دخت نبي اكرم (ص) يكي از ابعاد بسيار مهم شخصيت فاطمه را صابره بودن آن حضرت برشمرد و گفت : طبق تصويري كه خداوند در قرآن كريم از دنيا ارائه داده است ، دنيا محل خوشي و جاي استراحت نيست و نبايد در اين دار بلا ، دنبال خوشي و آرامش گشت .حضرت حق اين دنيا را با همه طول و عرض و همه جلال و جبروتش به بلا پيچيده است ، و مومن واقعي كسي است كه در مقابل سختي ها و مصائب با توكل و عشق به خدا صبر و شكيبائي پيشه كند ، و فاطمه زهرا اينگونه بود . آن حضرت در تمام مدت عمر كوتاهش با آنكه

فاطمه زهرا (س ) است . امام صادق در روايتي فرموده است كه خدا وند تمام بندگان خود را با تحمل و صبر در مقابل مشكلات مي آزمايد و در مقابل به بندگان صابر خود آنچنان مقام و منزلتي مرحمت مي فرمايد كه كفرگويان با حسرت و غبطه آرزو مي كنند ايكاش جسم و جانم ريز ريز مي شد ولي آن مصيبت را تحمل مي كردم و به اين جايگاه مي رسيدم .

شايان ذكر است اين مراسم با اجراي برنامه هائي همچون مداحي ، پخش كليب و فيلم و قرائت اشعاري در مدح و ثناي مقام والاي شخصيت دختر پيامبر ( ص ) و در ميان غم و حزن مدعوين بپايان رسيد .

 

 
 

برگزاري مراسم سوگواري شهادت فاطمه زهرا (س ) در واحد پزشكي تهران نسخه قابل چاپ

Preview