جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      جراحي تومور بزرگ لگني - شكمي در بيمارستان جواهري وابسته به واحد پزشكي تهران

 

     دکترناصر رهبر رئيس بيمارستان جواهري طي گفتگوئي از جراحي موفقيت آميز تومور بزرگي در بيمارستان جواهري خبر داد. وي گفت : اين جراحي توسط دكتر فرشته شاه محمدی جراح، متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی واحد پزشکی تهران در اوايل ارديبهشت ماه سال جاري انجام شده است و در شرايط كنوني بيمار پس از دوران نقاهت از بيمارستان ترخيص و حال عمومي وي رو به بهبود است .

دكتر شاه محمدي در رابطه باچگونگي و ماهيت اين جراحي گفت :

بیمار خانمي است كه در حدود 60 سال سن دارد و در هنگام مراجعه هيچگونه علائمي بجز بزرگي شكم نداشته است ولي پس از انجام معاینه و سایر آزمایشات پزشکی مشخص می شود یک تومور با رشد سریع در شکم وی وجود دارد . دكتر شاه محمدی درباره ماهیت و علت بروز این بیماری گفت:

اندازه تومور به هیچ وجه مشخص کننده خوش خیمی وبدخیمی یک تومور نیست و تعیین این موضوع بستگی به بررسی های پاتولوژیکی دارد وی افزود : تومورهای رحم و تخمدان معمولا در خانواده هایی که سابقه ابتلا به چنين سرطان و یا سرطانهائي مثل کولون، پستان و پروستات را دارند شایع تر است و سن بروز سرطان در اینگونه استعدادهای فامیلی پائین تر است . وی افزود : توصیه می شود خانم هایی که دارای ریسک فاکتورهای فامیلی هستند و یا خانم هایی که در سنین بالای 50 سال هستند انجام معاینات پزشکی را جدی بگیرند ، زیرا با اقدام بموقع و قبل از بروز موارد پیشرفته می توان اقدامات درمانی موثر تری انجام داد و طول عمر وشرایط زندگی بهتری برای بیماران و مراجعه کنندگان فراهم کرد.

شايان ذكر است : دکترفرشته شاه محمدی از جمله پزشکان و اساتید متخصص واحد پزشکی تهران است که با بیش از 20 سال سابقه جراحی ، خدمات درمانی ارزشمندی را در بیمارستان جواهری به مردم منطقه وبه اقشار مختلف مردمی ارائه می کند . دكتر شاه محمدي سوابق اجرائي متعددي از جمله مسئوليت سه دوره متوالي معاونت آموزشي را در واحد پزشكي تهران بعهده داشته و در حال حاضر بعنوان مدير كل هماهنگي ، ارزشيابي و نظارت ، با حوزه معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي همكاري مي نمايد .

 

 
 

جراحي تومور بزرگ لگني - شكمي در بيمارستان جواهري وابسته به واحد پزشكي تهران نسخه قابل چاپ

Preview