جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      مراجعه سالیانه 120 هزار بیمار به درمانگاهها و کلینیک های تخصصی

 

      رئیس بیمارستان امیرالمومنین مراجعه کنندگان به درمانگاهها و کلینیک های تخصصی بیمارستان را سالیانه 120 هزار نفر عنوان کرد و افزود: 70 هزار مراجعه سالیانه به اورژانس، 60 هزار مراجعه به بخش های پاراکلینیک، 7 هزار مراجعه بستری سالیانه و 4 هزار مراجعه جهت جراحی سالیانه به این بیمارستان صورت می گیرد.
دکتر فرهاد سرابندی رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) در مراسم افتتاح بخش مراقبتهای ویژه ICU، آندوسکوپی و رادیولوژی جدیدی بیمارستان که صبح امروز با حضور دکتر جاسبی صورت گرفت، خاطر نشان کرد: با راه اندازی بخش مراقبتهای ویژه با 15 تخت، توانمندیهای در زمینه بخش جراحی مغز و اعصاب و بخش تروما ایجاد می شود.
وی ادامه داد: با وجود تهدیدهای از قبیل غیر واقعی بودن تعرفه های پزشکی، افزایش دستمزدها نامتناسب با افزایش درآمدها، افزایش روز افزون تورم، کاهش سهم هزینه های درمان در سبد خانوار و افزایش هزینه های تهیه و تعمیر بعضی ملزومات پزشکی به دلیل تحریم های بین المللی بیمارستان توانسته است نسبت درآمد به هزینه را از 48 درصد در سال 86 به 72 درصد در سال 79 ارتقا دهد.
رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با اشاره به راه اندازی بخش آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی اظهار کرد: با بخش خصوصی در ایجاد و راه اندازی بخش سی تی اسکن، سنجش تراکم استخوان، فیزیوتراپی، دندانپزشکی و بخش آستروسکوپی مشارکتهای صورت گرفته است و همچنین تجهیزات اطاق عمل، بخشهای نوار عصب و عضله، نوار مغز، شنوایی سنجی و برق بیمارستان تجهیز و تکمیل شده است.
وی با بیان اینکه افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها دو سیاست راهبردی بیمارستان است، افزود: در بخش افزایش درآمدها کارهایی از قبیل مشارکت با بخش خصوصی، استقرار نظام پرداخت بر مبنای عملکرد، تعامل بهینه با سازمانهای بیمه گر، تجهیز بیمارستان به امکانات تشخیصی و درمانی لازم و افزایش ارائه خدمات متنوع درمانی و در بخش کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری نیروی انسانی، تجمیع فعالیتهای کم بازده و ترویج فرهنگ صرفه جویی صورت گرفته است.
سرابندی تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاهها و کلینیک های تخصصی بیمارستان را سالیانه 120 هزار نفر عنوان کرد و افزود: 70 هزار مراجعه سالیانه به اورژانس، 60 هزار مراجعه به بخش های پاراکلینیک، 7 هزار مراجعه بستری سالیانه و 4 هزار مراجعه جهت جراحی سالیانه به این بیمارستان صورت می گیرد.
وی محدودیت زمین، فرسودن بودن بیش از چهار هزار مترمربع از ابنیه ساختمان، دور بودن بیمارستان نسبت به سایر مراکز درمانی و عدم امکان اخذ تعرفه های بیشتر از تعهدات عادی بیمه ها را از مشکلات این بیمارستان دانست.
رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اذعان داشت: بیمارستان مطابق استانداردهای وزارت بهداشت در کلیه بخشها همانند بخشهای ICU، CCU دارای درجه یک ارزشیابی بوده و درجه ارزشیابی بیمارستان نیز درجه یک است.

 

 
 

مراجعه سالیانه 120 هزار بیمار به درمانگاهها و کلینیک های تخصصی نسخه قابل چاپ

Preview