جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      برگزيده شدن مخترع واحد پزشكي تهران در چهارمين جشنواره بنياد ملي نخبگان

 

     با تائيد بنیاد ملی نخبگان صورت گرفت :
برگزيده شدن مخترع واحد پزشكي تهران در چهارمين جشنواره بنياد ملي نخبگان
دکتر هدیه علوی طلب عضو هیأت علمی و استادیار واحد پزشکی تهران در چهارمين جشنواره نوآوري و شكوفايي كه به همت بنياد ملي نخبگان در شهر قزوین برگزار شد با تصويب نهائي وراي اكثريت داوران داخلي و بين المللي بعنوان مخترع جوان و يكي از برگزيدگان برتر رشته مهندسي شيمي در سال 1390 انتخاب شد .
دکتر هدیه علوی طلب دارای دکترای تخصصی Ph.D) )در رشته مهندسی شیمی است و قبلا اختراع خود را در سال 1388 با عنوان « استخراج و کپسوله کردن اسیدهای چرب امگا3 از کپورفیتوفاگ » در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسانيده است . وي دارای گواهینامه ثبت اختراع و مورد تایید بنیاد ملی نخبگان و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي می باشد . این اختراع در سایت رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به نام واحد پزشکی تهران نمایه شده است .
شايان ذكر است از نتايج این اختراع تاکنون چندین مقاله در مجلات ISI و علمی –پژوهشی داخلی و خارجی و دو کنفرانس خارجی در کشورهای انگلستان و چک مورد پذیرش و چاپ قرار گرفته است .
وي از سال 1385 بعنوان عضو هیات علمی در استخدام واحد پزشکی تهران بوده و در حال حاضر دارای مرتبه استادیاری می باشد . وي طي گفتگوئي در باره نحوه و چگونگي اختراع خود گفت : با حمایت موسسه تحقیقات شیلات ایران از سال 1384 تا 1388 مجری یک پروژه تحقیقاتی بودم که با حاصل شدن نتایج مطلوب در مقیاس آزمایشگاهی موفق به ثبت اختراع در زمینه استخراج و کپسوله کردن اسیدهای چرب امگا-3 از کپور فیتوفاگ شدم که این اختراع طبق گواهی وزارت بهداشت و اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی اولین بار است که در کشور انجام گرفته است .

 

 
 

برگزيده شدن مخترع واحد پزشكي تهران در چهارمين جشنواره بنياد ملي نخبگان نسخه قابل چاپ

Preview